Plánované opravy Masarykovy ulice začnou oproti původnímu plánu s mírným zpožděním. Za prodlevu může hned několik faktorů najednou, které způsobila rekonstrukce přilehlých uliček. Na úsecích v Růžové a Nové totiž nastalo zpoždění a také menší zádrhel.

„Ulice Nová měla být kompletně hotová, avšak nakonec není z pětiny hotová hned ze tří důvodů. Zaprvé stavba začala pozdě, potom působily problémy déšť i zima. Hlavní potíž spočívala v tom, že jsme zjistili, že kabely ČEZu byly uložené přímo pod původní vrstvou kostek. Nemohli jsme to tak nechat být. Museli jsme se s tím vyrovnat," uvedl starosta Poličky Jaroslav Martinů. Na konečný termín ve smlouvě to však podle něj nemá vliv.

Nechtějí problémy

Stavaři přitom měli podle dohody na úsek centra v Masarykově ulici naběhnout s krumpáči a těžkou technikou už koncem února či začátkem března. Ani jeden ze stanovených termínů nevyjde a nejspíše se začne nejspíš až v dubnu.

„Z technických důvodů nebylo možné naráz kopat v ulicích Masarykova i Nová. Výrazně bychom tím zkomplikovali situaci podnikatelům v této lokalitě a jsme nemohli dovolit. Navíc při momentálních teplotách a napadaném sněhu by při rozdělaných pracích další výkopy nebyly možné. Těch čtrnáct dní, o něž začne později, za takové komplikace nestojí," upřesnil starosta Martinů. Konec února a začátek března podle všeho stavaři využijí k bezvýkopovým pracím na zdejší kanalizaci.
Už před rokem skončila dlouhodobá rekonstrukce Tyršovy ulice vedoucí od pošty do náměstí. Stavaři tu vybudovali z kočičích hlav atraktivnější parkoviště i útulnější prostor pro krátké posezení. Na trase do náměstí pak vznikly oddělené sektory pro chodce i vozidla.

Bude i Riegerova

Náročná renovace centra, která trvá už téměř čtyři roky, pokračovala na podzim roku 2014. Dělníci se tu krátce po uplynutí festivalu Polička 555 pustili do zkrášlení přilehlých uliček Nová a Růžová. Nyní je na řadě hlavní třída z náměstí, která nejspíš na několik měsíců znepříjemní zásobování místním podnikatelům. Provoz z náměstí přitom povede protilehlou Riegerovou ulicí směrem na křižovatku k Tylovu domu. Právě po úpravách Masarykovy ulice dostane nový kabát i Riegrova ulice, která rovněž vyžaduje zásah a město na to už z rozpočtu vyčlenilo šest milionů korun. Lemují ji totiž výtluky i nevzhledné záplaty. Dosud je tu také nevhodně umístěný ostrůvek s automatem vydávajícím lístky pro vjezd do centra. Ten by také mohl komplikovat plynulost dopravy během uzavření Masarykovy „magistrály".