K objasnění případu pomohl i kamerový systém.

Policistům se podařilo odhalit výtečníky, kteří na jaře ukradli dřevěné součásti nového mobiliáře umístěného se na historicko – naučné Cestě od renesance k baroku. Jak uvedla mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová, dva mladí hoši způsobili škodu za bezmála osmnáct tisíc korun. Svého neuváženého jednání litují a rádi by své chyby napravili. Na následky ale měli myslet dříve.

Mladíci při svém jarním výstupu na vrch nad městem odmontovali dřevěné latě z laviček, které byly podél cesty ke Kalvárii nainstalované jen několik týdnů. Posléze je použili na vylepšení jednoho z balkonů v centru města. Z estetických důvodů, možná také proto, aby latě nikdo nepoznal, je zkrátili a přetřeli. Podle mluvčí Moravské Třebové Dagmar Zouharové strážci zákona si na mladíky došlápli poté, co na jejich činnost upozornili všímaví obyvatelé. K vyřešení případu přispěly ale také důkazy ze záznamů městského kamerového systému.

Oba hoši jsou pravomocně odsouzení k obecně prospěšným pracím, aby způsobenou škodu odčinili. „Mladíci mají odpracovat několik desítek hodin. Prozatím je využívají technické služby," uvedla Dagmar Zouharová. Mládežníci budou mít nad sebou dozor, projdou také patřičným školením bezpečnosti práce. Snad se oba výtečníci do budoucna ponaučí.