Během příštího týdne se však ve třinácti vytipovaných lokalitách objeví další. Pracovníci městského úřadu se totiž rozhodli pro spolupráci s firmou EKO-PF. Ta přislíbila bezplatné dodání potřebného vybavení.

První etapa projektu bude zahájena příští týden, kdy budou umístěny sběrné nádoby s objemem 240 litrů. Obyvatelé je budou moci nalézt u kontejnerů na separovaný odpad.
 „Tento cvičný provoz bude trvat odhadem jeden až tři měsíce. Pak samozřejmě upravíme počet a umístění nádob podle toho, kde je lidé budou chtít a potřebovat," uvedl Marek Antoš, vedoucí odboru životního prostředí.

Město podle něj hradí pouze instalaci a zakoupení držáků nádob, které mají zamezit krádeži. Celková částka by neměla překročit více než dvacet tisíc korun. Pro tuto spolupráci se úředníci rozhodli kvůli tomu, že lidé často ignorují kanalizační řád. Olej někdy vylévají například do záchodu. „Svoz si děláme sami, ale spolupracujeme i s LIKO Svitavy. Odpad převážíme dál, likvidaci samotnou v tomto případě neprovádíme," dodal za firmu Pavel Marek.