Posledních větší úpravy proběhly před téměř půl stoletím. V roce 1961 proběhla jediná velká oprava školy v její historii. Byly vyměněny stropy chodeb, nikoli však učeben. V osmdesátých letech budova dostala břízolitovou omítku a v roce 2004 byla plynofikována.

Milada Nováková - Janečková vzpomíná na svá školní léta: „Když se řekne oldřišská škola, vzpomenu si na klasické lavice. Měly spojené sedadlo se šikmou pracovní plochou, kde byl umístěn kalamář. Myslelo se na správné sezení i nohy bylo kam opřít. Byly těžké, nedalo se s nimi hýbat, ale nevzpomínám si, že by nás bolela záda, na rozdíl od dnešních dětí.“

Poslední dny, kdy ve škole zůstalo vše na svém místě, jsou ty tam. „Rekonstrukce začala neprodleně po skončení dne otevřených dveří u příležitosti výročí. Odešli poslední návštěvníci a ihned jsme se pustili do bourání střechy,“ uvedl starosta Jiří Jílek a dodal: „Nepříznivé počasí zkomplikovalo opravy krátce po zahájení. Vítr potrhal plachty, dešťová voda protekla až do přízemí. Naštěstí je firma pro tyto případy řádně pojištěna.“

Účastníci silničního provozu se musí v Oldřiši připravit na drobné komplikace, kdy je prostor na komunikaci u staveniště přechodně uzavřen. Krátkodobé objížďky povedou kolem školní budovy po částečně nezpevněné komunikaci.

Žáci se svými čtyřmi pedagogy se v krátké době dočkají nových půdních prostor pro družinu. Stará budova také získá novou elektroinstalaci i odpady. Celá rekonstrukce proběhne během prázdnin a 1. září žáci zasednou v nově vymalovaných třídách.


Sylva Horáková