V průběhu června se sada ligy jednomyslně usnesla, že letošní ročník bude i za cenu omezení, která s tím budou souviset.

Za normálních okolností by liga odstartovala na začátku května v Širokém Dole. Bohužel až do začátku června byly prakticky veškeré akce tabu a tak se neuskutečnily ani závody ve Zderazi a Lubné. Okresní liga má ale tu výhodu, že většina závodů se koná až ve druhé polovině roku. Rada ligy se tedy rozhodla, že letošní ročník odstartuje v Hartmanicích v neděli 5. července. Následovat budou v rychlém sledu závody v Sádku, Nedvězím, Kamenci, Oldříši, Desné, Zderazi, Perálci a ročník zakončí stejně jako vloni závod v Květné.

Ilustrační foto
Děti opouštějí domov v Poličce a míří do bytů

Pouze devět závodů

Celkem se tedy liga bude skládat z devíti závodů. Závod ve Zderazi byl přesunut na 5. září a uskuteční se společně s posledním závodem Extraligy ČR v požárním útoku. Závody v Lubné a Širokém Dole se neuskuteční, jelikož kalendář je už tak dost napjatý a nenašly se vhodné termíny.

Ve startovních listinách závodů okresní ligy by neměli chybět obhájci titulu ve všech kategoriích, a to Široký Důl, Nedvězí a Hartmanice. Letošní liga bude ale určitě velmi zajímavá, vzhledem k absenci kvalitní přípravy jednotlivých týmů. Společné tréninky byly možné až od konce května, takže většina družstev nemá určitě natrénováno tak jako vloni. Od prvního závodu tak můžeme čekat napínavé souboje a možná i velmi překvapivé výsledky. V okolí došlo ke zrušení několika lig (Blanenská, Žďárská), takže se dá přepokládat i účast týmů, které v minulých letech okresní ligu pravidelně nejezdily.

Ilustrační foto.
VIDEO: Mladý řidič ujížděl policii. Vezl přitom malé dítě

Nezbývá než doufat, že se situace bude zlepšovat a liga se uskuteční podle plánu. Je dobře, že liga začíná právě v Hartmanicích, které byly několikrát vyhlášeny jako nejlepší závod ligy. Zveme proto všechny příznivce požárního sportu do Hartmanic, kde se 5. července letošní, už 18. ročník Okresní ligy Svitavska rozběhne.

Jakub Paulíček