Stavět se začne už příští týden. „Práce by měly být zahájeny příští týden. Předpokládá se, že způsobí drobné dopravní omezení v Gorazdově ulici," uvedla tisková mluvčí města Dagmar Zouharová.

Části opozičních zastupitelů se projekt, který zahrnuje občerstvení, stojany na kola, plochy, slunečníky a další prvky, zdá předražený. Zastupitel Miloš Mička (TOP09) předložil na posledním zasedání zastupitelstva návrh, aby byla jeho realizace v jednotlivých krocích podmíněna souhlasem zastupitelů.

Podle vedoucího odboru rozvoje města Miroslava Netolického je záměr součástí programového prohlášení rady. „Původní projekt, který byl zpracovaný zhruba před osmi lety, byl designově odvážný, ale velmi drahý. Členové výboru pro strategický rozvoj města jednomyslně řekli, že je to nepraktické a příliš drahé," popisuje Netolický. Původně totiž vycházel na téměř osm milionů korun.

„Bylo rozhodnuto, že to zkusíme vymyslet jiným způsobem. Po zvážení různých variant jsme se vydali cestou modulárního systému, který zažívá ve světě velký boom," upřesnil Miroslav Netolický. Náklady projektu se tím podařilo snížit na zhruba tři a půl milionu korun.

Modulární systém, pro který se město nakonec rozhodlo, má podle Netolického řadu výhod. Kromě snadné a rychlé montáže, dobrých stavebně technických parametrů, izolačních vlastností, přenositelnosti v případě potřeby na jiné místo a ekologické šetrnosti, především finanční náklady. Realizace by tak oproti původnímu projektu měla vyjít na polovinu.

Na realizaci projektu získalo město milionovou dotaci od Pardubického kraje. „Loni v září jsme požádali o dotaci milion korun, která byla městu přidělena, smlouva je podepsána," řekl k tomu Miroslav Netolický.

Součástí zázemí má být gastro vybavení za 200 tisíc, schodiště, dětské hřiště za 600 tisíc, uzamykatelné nerezové boxy na uložení věcí, lavičky, keříky a oplocení. U občerstvení se počítá zhruba se čtyřiadvaceti místy k sezení. „Udělali jsme všechny kroky, aby se projekt stihl realizovat ještě letos. Uvidíme, jaké bude další rozhodování zastupitelstva, které si vymínilo, že chce mít nad realizací projektu zvýšený dohled," řekl Netolický.

Podle něj jsou v rozpočtu zahrnuty rovněž přeložky, které by se dělaly, ať by vznikla jakákoliv varianta.