Slavnostní čtvrteční dopoledne patřilo tradičnímu předávání ocenění těm nejlepším policistům. Pro letošní rok vyhlásil krajský ředitel Jan Švejdara celkem sedm kategorií. Policista roku pro uniformovanou policii, Policista roku pro neuniformovanou policii, Zaměstnanec roku, Realizace roku, Čin roku, Tým roku a Veterán. Mezi oceněnými byli i svitavští a to hned ve třech kategoriích.


OCENĚNÍ ZÍSKÁVÁ…

„Po pečlivém zhodnocení pracovních výsledků se jako Policista roku pro uniformovanou policii za službu pořádkové policie na prvním místě umístil Radek Pohanka z Pardubic. Na druhém Martin Souček ze Svitav a třetí příčku získal Jan Bačkovský z Chrudimi," uvedla policejní tisková mluvčí Lenka Vilímková. V kategorii Policista roku pro neuniformovanou policii šel na pomyslný první stupínek Petr Gerišer ze Svitav, na druhý Rudolf Rybka z Ústí nad Orlicí a třetí místo obsadil Aleš Vašek z Odboru obecné kriminality krajského ředitelství.

SKUPINA TOXI

Týmem roku byla vyhlášena skupina z Oddělení obecné kriminality z Ústí nad Orlicí ve složení Zdeněk Friml, Emília Boháčová, Jiří Zapletal a Jaroslav Ešpandr. Jako druhý se stal tým specializované pracovní skupiny toxi z Oddělení obecné kriminality ze Svitav ve složení Ivo Faiman, Adam Košťál, Martin Hanyk a Ivan Kružík. Třetí příčku obsadili policisté zařazeni na Oddělení dokladů a specializovaných činností Odboru cizinecké policie ve složení Miloš Ruffr, Petr Němec, Jakub Kaška, Marcel Hokr, Pavel Vejdělěk a Jiří Zeman. 

„Ocenění si přebírali z rukou ředitele Krajského ředitelství policie Pardubického kraje Jana Švejdary, ředitelky pro ekonomiku Renaty Kaňkové, náměstka ředitele pro vnější službu Petra Sehnoutky a náměstka pro službu kriminální policie a vyšetřování Jiřího Žouželky.