Policisté neměli o jeho existenci ani zdání, přestože strážníci na vůz umístili výzvu pro majitele. Po našem upozornění vyslali na místo hlídku.

Na odstavené vozidlo upozornila jako první Vilma Křížová ze Svitav. „Na parkovišti u Kauflandu, na místě pro invalidy, stojí již téměř půl roku polovrak auta. Podle policisty městské policie to předali policii ČR a jak je vidět, stále se nic neděje. Jen je na autě jejich cedulička z května ,“ říká Vilma Křížová. Záležitost považuje za výsměch vozíčkářům.

Policisté hned včera vyjeli po našem upozornění ke Kauflandu. Odtáhnout auto ale nemohou. „Nejdříve musíme zjistit majitele. Odstranit ho můžeme jedině tehdy, pokud bude kradené. Jinak se o auto musí postarat vlastník a vyšetřování bude chvíli trvat,“ sdělila vrchní policejní inspektorka Anna Štegnerová. Na majitele automobilu Škoda 1203 s nápisem Vysoké učení technické v Brně každopádně čeká tučná pokuta.

Ve svitavském okrese není příliš časté, že by se lidé zbavovali starých aut tím způsobem, aby je někde jen tak odstavili. O závěru šetření policie v případě „dvanáctsettrojky“ vás budeme informovat.