Rozsvícení vánočního stromu na náměstí ve Svitavách si v neděli nenechaly ujít stovky lidí. Nový starosta města David Šimek všechny přivítal a než se rozzářilo všech zhruba třináct set světel, popřál všem krásné Vánoce. „Těšme se na přicházející svátky. Užijme si toto období klidu a pohody,“ řekl David Šimek.

Totéž prožívali obyvatelé Březové nad Svitavou. Na Moravském náměstí se sešli společně se starostou Martinem Kissem. Zahřáli se punčem a teplým čajem.

Vánoční strom na opraveném náměstí v Poličce se rozzářil nenápadně bez velké slavnosti. „Spolu s veřejným osvětlením se po setmění zapnul také vánoční strom a výzdoba,“ sdělil starosta Jaroslav Martinů. Světelná girlanda letos visí mezi novými sloupy veřejného osvětlení, tedy jinde než místní lidé byli zvyklí.

Vánoční stromy svítí od neděle také v centru Litomyšle a Moravské Třebové. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu se letos poprvé konalo rovněž v Dolním Újezdu. Setkání u stromu před základní školou si nenechaly ujít stovky lidí.

To v Jevíčku na tento okamžik ještě čekají. Těžká technika přiveze strom na náměstí až v pátek. Žárovky se na něm rozzáří tedy za týden v pondělí.