Zlatá zumba rozpohybovala téměř tři desítky žen. Většina z nich je ovšem již dávno v důchodovém věku.Zumba se k nám dostala z Ameriky. „Je to kondiční hodina na latinskoamerickou hudbu, tanec protahuje a zpevňuje tělo,“ vysvětlila lektorka Markéta Drábková. Jak uvedla, zlatá zumba je určená pro seniory a méně zdatné tanečníky. Je tedy pomalejší a bere ohled na zdravotní problémy starší generace. Když se ženy o tomto druhu cvičení dozvěděly, neváhaly. Přihlásily se místní i z okolních obcí. Spousta z nich cvičí pravidelně. „Chtěla jsem vědět, co to zumba je. Mám ráda pohyb. Jedenkrát týdně chodím do cvičení. Dřív mne bolely záda. Od té doby, co cvičím, mám od bolestí klid,“ přiznala Miluše Bahrynovská z Pohledů.

Do lekce plné tance a hudby se nebály zapojit ani babičky, které zdraví pozlobilo trochu více. „Jsem po operaci srdce, tak cvičit musím. Abych si udržela váhu, jezdím na rotopedu. Denně ujedu asi deset kilometrů,“ řekla Marie Vanclová z Březové. Chtěla si rovněž vyzkoušet, jestli se třeba při zumbě nehubne.

Opět se potvrdilo, že ženy jsou zkrátka pro tanec zrozené a vůbec nezáleží na tom, kolik je které let. Salsa, samba, tango i merengue, cumbia rozvlnily boky všech účastnic. Bylo na nich vidět, že se dobře baví. To konečně potvrdila také Markéta Drábková. „Zumba přináší lidem dobrou náladu. Říká se, že Američani jsou tak trochu blázni, více odvázaní než my. Evropané jsou proti nim tvrdí. Tady mají chlapi rádi víc fotbal, hokej,“ sdělila lektorka. Podle ní u nás takový druh cvičení chyběl. „Každý má zážitek a velký výdej energie. Člověk tancuje, aniž by věděl, že cvičí,“ řekla Markéta Drábková.

Ve svižném tempu vydržely všechny cvičenky celých šedesát minut s malými přestávkami na doplnění tekutin. A reakce? Úsměvy na tvářích signalizovaly, že už se těší na další lekci.