Při sobotním závodě sloužila jako manipulační a ubytovací plocha pro závodníky. Správný hasič si ale umí poradit. Vodu a bahno hasič zná, pro závod obuje kvalitní obuv s hřeby a nic ho pak už nezastaví.

Konkurence pro závod byla velice dobrá. Vždyť někteří z účastníků sobotní Večerní stovky si přivezli „mašinu“ a přihlásili se do závodu „O pohár starostky obce“. Na startovní listině bylo zapsáno celkem 35 družstev mužů, třináct družstev žen a i senioři byli zastoupeni šesti družstvy, mnohdy se zkušenostmi na evropských a světových závodech. V kategorii veteránů se objevilo nové družstvo z Oldříše. Velká konkurence znamenala vysokou kvalitu soutěže.

Jediné družstvo mužů nedokončilo útok, jinak se všem počítal čas. Omezení dráhy po první desítce odběhnutých útoků dalo tušit, že čas pod dvacet sekund bude časem na stupně vítězů. Druhá desítka družstev upřesnila na čas pod devatenáct sekund. Už si všichni mysleli, že první místa obsadí družstva, která běžně bojují na čele ligy. Dolní Přím z okresu Hradec Králové během 18,25 sekund změnil čelo tabulky a všechny posunul o příčku níže. Ženy závodily už na částečně oschlé trati, kterou přesto občas zkropila voda ze špatně připojené hadice na rozdělovači. Bohuňov jako suverén dosavadních závodů se přece jen musel sklonit před Ivanovicemi na Hané o 0,01 sekundy. Jedinou kategorii by se nic nemělo dít, jsou „usedlí“ senioři. Až na to, že levý proud Hartmanic měl čas 15,38 sekundy a celkem 17,19 sekundy. Za to se hodně tleskalo a obdivně pokyvovalo hlavou. Seč před nimi 17,42. Senioři ze Širokého Dolu si vzali příklad ze závodu žen. Čas 16,07 znamenal první místo.
Slovo dobrovolnost z názvu všech hasičských sborů slavilo úspěch. Areál „Pod lipou“ si oddychne stejně jako , kteří uspořádali tyto dvě víkendové akce, ale jen do 28. srpna, kdy se uskuteční další závody.

Výsledky muži

Dolní Přím 18:25
Široký Důl 18:63
Hartmanice A 18:86

Výsledky ženy


Ivanovice na Hané 19:37
Bohuňov 19:38
Dolní Třešňovec 19:57

Výsledky senioři


Široký Důl 16:07
Hartmanice 17:19
Seč 17:42

JIŘÍ FELTL