Překvapení čekalo v pátek večer na řidiče, kteří projížděli Hradcem nad Svitavou. U obecního úřadu na ně čekala policejní hlídka. Muže v uniformách však tentokrát doprovodili zástupci pivovaru. Kdo nenadýchal, dostal láhev nealkoholického piva. „Akce Řídím – piju nealko pivo je zaměřená na řidiče, které upozorní na to, že se nemusí vzdát oblíbeného piva, ale je lepší dát si je bez alkoholu. U koho proběhne policejní kontrola v pořádku a nenadýchá, získá od zástupce pivovaru nealkoholické pivo a jednorázový tester na alkohol,“ sdělila Hana Kaizarová, mluvčí svitavské policie.

V Hradci nad Svitavou policisté zkontrolovali čtyři desítky řidičů. Ani jeden nebyl pod vlivem alkoholu. „Před jízdou nikdy nepiji. Podobné akce policie jsou rozhodně prospěšné,“ řekl jeden z řidičů Miloš Dempír. Výsledky akce v Hradci potvrzují ty celokrajské. „Zatím se nám ještě nestalo, že by někdo z kontrolovaných motoristů nadýchal,“ uvedla Amálie Stojanová, která řidičům pito rozdávala.

Přesto alkohol za volantem ve svitavském okrese problémem zůstává. Podle Hany Kaizarové policisté od začátku prázdnin zaznamenali 21 opilých šoférů.

Akce pokračuje ve svitavském okrese ještě tento týden, a to ve čtvrtek. Místo však policie z pochopitelných důvodů tají.