Závody v deštivém sobotním dni ukázaly, co se od minulého roku zapomnělo nebo nově nacvičilo v jednotlivých hasičských jednotkách. Více jak měsíc dopředu se na hřištích patřících do bysterského okrsku pilovala technika, taktika nebo fyzická kondice. Zdravá rivalita mezi obcemi napomáhá lepším výsledkům. Dalším prvkem, který patří k takové soutěži, je počasí. Noční bouřka ale hlavně silný déšť udělal dráhu měkkou. Z dráhy pro štafetu musela být vyjmuta kladina, přes kterou se běhá druhý úsek, protože byla mokrá a kluzká.

Dobré divácké zázemí dodalo závodům správnou kulisu. Sudí na každé překážce bedlivě sledovali, jak soutěžící zdolají bariéru s oknem, přeskočí stěnu, v běhu spojí hadice a proudnici a na posledním úseku přemístí minimax na přesné místo. Sbor dobrovolných hasičů Hartmanic, Jedlové, Předměstí, Starého Svojanova, Trpína a Bystrého ukázali to nejlepší, co se v nich nachází.

V požárním útoku soutěžili mimo dospělých také mladší a starší žáci. Je to týmová práce, a tak záleží na každém od koše až po proudařku, která sráží terč, jak svůj úkol rychle provede. Muži z Hartmanic si šli již podruhé pro putovní pohár okrsku Bystré, který jim předal starosta okrsku. Vítězové si dali závazek, že příští rok vyhrají potřetí a tím natrvalo bude pohár v jejich vlastnictví.

Jiří Feltl

Výsledky: Hartmanice, až na mladší žáky, vyhrály všechny kategorie.

Muži: 1. Hartmanice, 2. Předměstí, 3. Starý Svojanov,

Ženy: 1. Hartmanice, 2. Jedlová, 3. Bystré

Mladší žáci: 1. Jedlová, 2. Hartmanice, 3. Předměstí

Starší žáci: 1. Hartmanice, 2. Jedlová, 3. Bystré