Každý tým, který se odvážil změřit síly s ostatními soupeři, měl k dispozici třicetilitrový kotlík a stan s pracovním stolem.

Na desátou se sjelo všech osm týmů, aby se připravily na velkolepé klání. Soutěže se účastnili hasiči z Rozhraní – Mamut glue Rozhraní, Myslivci z Vítějevsi – Bříza zelená, starosta obce – Petr Havlíček s rodinným týmem Gurmáni, Pekelná partička z Moravské Chrastové, Fishmeni z Moravské Chrastové, Silk Team Progress z Moravské Chrastové, Trampská osada u přátel – Vítějevsko-Bohuňovské uskupení a konečně Jedinečné gulášové družstvo JGD Chrastavec. Receptury byly ledajaké. Kromě tradičního hovězího guláše se tu našel i pikantní hovězí, vepřový, zvěřinový, rybí, s fazolemi, se smetanou. Zkrátka co tým, to speciální tajná receptura.

V pravé poledne moderátor akce Ondřej Pokorný seznámil soutěžící se čtyřčlennou porotou a odstartoval se první ročník Gulášfestu Vítějeves. Hned v prvních minutách přišlo první zranění, ale pak vše proběhlo v naprostém pořádku. Soutěž byla ukončena ve čtyři hodiny odpoledne. Své porce dostala odborná porota k hodnocení. Diváci si mohli na své degustační karty vyzvedávat ochutnávku všech osmi gulášů. Poté všichni označili svého favorita a mohlo se sčítat a vyhodnocovat.

Vyhlášení proběhlo o půl osmé večer. Cenu diváků vyhrál tým JGD Chrastavec, druhá skončila Bříza zelená a jako třetí se umístila Pekelná partička. Cenu odborné poroty vyhrál starosta Vítějevsi s týmem Gurmáni, druzí skončili soutěžící z JGD Chrastavec a jako třetí se umístilo družstvo Silk Team Progress.

Návštěvníci také mohli donést na Gulášfest bábovku a soutěžit v kategoriích nejhezčí, nejoriginálnější o nejchutnější bábovku. Vyhrály Alena Kollmannová z Bohuňova, Veronika Vjater z Bohuňova a Bohdana Klingerová z Půlpecna. Po vyhlášení se diváci pustili do všech dvaceti soutěžních bábovek a ochutnávali a ochutnávali.

O doprovodné soutěže, jako pití malinovky na ex – dětská kategorie, hod sudem – ženy, muži a Vítějeveský tuplák byl taktéž ohromný divácký zájem. Zpestřili jsme si tak již vydařené odpoledne.

Celým dnem nás provázel kulturní program, a to heligonkář Josef Klusoň, cimbálka Majerán, kytarista Martin Langr. Večer se mohli návštěvníci vyřádit na zábavě se skupinou Epicentrum. Mimo jiné vystoupila místní taneční skupina Never back down, mažoretky z Moravské Chrastové. Karaoke nám zazpívaly Lenka Kršková, Alena Havlíčková a Alžběta Boucníková.

Až na lehký deštík kolem čtvrté hodiny odpoledne se nám počasí vydařilo. Akci navštívilo téměř šest set lidí. Děkujeme všem porotcům, porotkyním a všem lidem, kteří se zasloužili o hladký průběh celé akce.

ALŽBĚTA BOUCNÍKOVÁ