Pro návštěvníky připravili kreativní dílny, divadelní a hudební vystoupení žáků. V jedné třídě se drátkovalo, v chemické laboratoři psali zájemci tajným písmem, jinde děti zvaly na virtuální procházku městem. Podmínkou však byla znalost ulic, ze které na místě každého vyzkoušely. Angličtináři zase lákali na halloweenskou party a do Pub English s anglickým čajem a sušenkami.

Inspiraci a nápaditost ocenil bývalý absolvent červené školy Vratislav Fajmon: „Jsem ale trochu zklamaný, protože marně mezi exponáty hledám dokumenty z historie školy a fotografie.“ Zato Zdeněk Šmejkal, který pamatuje válečná léta školy, nešetřil chválou. Vystudovaného chemika samozřejmě nejvíce zaujala laboratoř s praktickými pokusy.

Pedagogové připravovali program dlouho a pečlivě. „Před pěti lety jsme koncipovali oslavy podobně. Naše šikovná kolegyně Dagmar Češková, která vyučuje výtvarnou výchovu, je duší projektu a většinu nápadů vymyslela,“ uvedl ředitel Karel Neřold. Čtyřicet učitelů a pět vychovatelů se aktivně zapojilo. Program společně vytvořili na výjezdním zasedání. Ředitel upozorňuje, že narozeninové oslavy se nekonaly pouze jeden den. Před časem také uspořádali sportovní a vědomostní soutěže. Na pondělí pozvali bývalé pracovníky Masarykovy školy.

Architektonický styl řadí školní budovu mezi významné funkcionalistické památky. Přesto se Masarykově škole nevyhnula modernizace. Za ní stojí převážně zástupce ředitele Jaroslav Kacálek.

Během uplynulých patnácti let přestavěli kotelnu na plyn, přistavěli šatny, opravili tělocvičnu a pavilon a postavili sportovní halu.