Přestože prohibice přípravy na festival spojený s degustací ovocných destilátů  zkomplikovala, lidé se tak jako v předchozích letech dobře bavili. „Chodím na šťopičku pravidelně. Přijedou známí z okolí, zatancujeme si.  Je to náš svátek," řekla Marie Buchtová z Lubné.

Součástí společenské akce je také soutěž o nejlepší pálenku. Odborná porota ještě před prohibicí chuťově ohodnotila celkem sto třicet sedm vzorků ze všech koutů republiky. Přestože je jejich původ snadno dohledatelný, nemohli je kvůli nařízení ochutnat ostatní návštěvníci. „Všechny vzorky prošly procesem ochutnávání.  Kdyby to bylo ve středověku, řeklo by se, že jsou ochutnané a může se napít i král,"  poznamenal majitel lubenské pálenice Zdeněk Jelínek. Všechny přátele a známé, kteří na šťopičku přijeli, pohostil tedy ze svých  zdrojů.

Hruška vítězí

I když se nalévala tradiční slivovice a jablkovice, jednoznačně největší zájem byl o hruškovici. Je jemná a voňavá. „Hruška mi chutnala nejvíc. Je to pro mě srdeční záležitost," uvedl Lubomír Karafiát z Prostějova.

Lidé přijeli také kvůli tomu, aby nahlédli, jak se vlastně lahodný mok, který zahřeje tělo i duši,  rodí. „Přijeli jsme, abychom něco viděli. Prohlédli jsme si pálenici," uvedl Jaromír Novák ze Sedliště. Pracovníci pálenice zájemce provedli a vysvětlili, jak zařízení funguje.

Lubenská šťopička se konala už počtvrté. „Řekli jsme si, že když se spojí pálenice s obcí, vytvoříme něco, co by lidi pobavilo, semklo i odreagovalo. A tak vznikla šťopička. Od roku 2009 se tady s námi všichni veselí," dodal starosta Josef Chadima. 

Výsledky odborné poroty

Absolutní vítěz:
Petr Šlosar, Chrudim - hruškovice

Nejlepší ovocné pálenky 
v jednotlivých kategoriích:
Josef Boštík mladší, Lubná - slivovice
Jan Vomáčka, Lubná - jablkovice
Lubomír Karafiát, Prostějov  - třešňovice
Pavel Sochor, Radějov 
na Hodonínsku - meruňkovice
Jaroslav Stanislav, Strážnice - vínovice

Nejlepší likér:
Lubomír Karafiát, Prostějov - višně