Zatímco Moravská Třebová po předehrávce v Chrudimi odpočívala, tak Litomyšl popáté vyhrála a na skóre se vrátila do čela KL.
Polička se nenechala zlomit nepříznivým vývojem zápasu krajské soutěže proti Semechnici a dvěma góly během půlminuty stav v závěru otočila.

Litomyšl – Chotěboř 4:2

Hosté měli k dispozici pouze dvě pětky a v první třetině se převážně bránili, jenže pokusy domácích končily u brankáře Trtíka. Dvakrát jej sice Fikejz překonal, jenže pokaždé zazvonila konstrukce, neujaly se ani další slibné šance.

K tomu došlo hned na začátku druhé části, kdy Kubelka s Matysem nasměrovali domácí k výhře. V přílišném rozletu je ale vzápětí zbrzdil po nedorozumění beků s Pavlíčkem dorážející Halamka – 2:1. Hosté pak dostali kotouč do sítě ještě jednou, ale sudí už předtím pískal a branku neuznal.

V poslední třetině Litomyšl soupeře dlouho k ničemu nepustila a když dal Dospěl v čase 48:44 po křídelní akci třetí gól, vypadalo vše jasně. Ale v v 56. minutě objel bránu Nermuť a zavěsil, tudíž bylo zaděláno na nervózní koncovku. Na tu nedošlo, hosté neměli síly na tlak a Kubelka jim při power play vzal poslední naděje – 4:2. „Nepříliš pohledný duel skončil naší výhrou, když nejlepšími fázemi byly začátek druhé a konec třetí třetiny,“ uvedl pro webové stránky klubu vedoucí Jiří Mlejnek.

Fakta – branky a asistence: 21. Kubelka (Dospěl, Šedivý), 22. Matys (Fikejz, Hudousek), 49. Dospěl (Šedivý), 60. Kubelka (Dospěl, Šedivý) – 23. Halamka (Venc, Kubát), 56. Nermuť (Trtík). Rozhodčí: Kukeně – Šťastná, Doležal. Vyloučení: 10:9, navíc Šauer (LI) 10 minut OT. Bez využití. Diváci: 420. Třetiny: 0:0, 2:1, 2:1.

HC Litomyšl: Pavlíček – Pilný, Čejka, Mimra, Ač, Fajfr, Šauer – Dospěl, Šedivý, Kubelka, Matys, Hudousek, Fikejz, Lustyk, Horák, Rejda, Novotný, Joukl.

Semechnice – Polička 5:6

Spartak sehrál další typický zápas, v němž byl herně určitě lepší než soupeř, ale z přemíry útočné snahy často zapomínal na poctivou defenzivu. Názorně to ukázala první třetina. V 5. minutě hosté po dorážce Vašátka vedli, reagovali i na rychlé vyrovnání a Drobný jim náskok vrátil (1:2), když mezitím trefili dvě tyčky. Jenže stačilo pár okamžiků, brejky soupeře a do kabin se šlo za stavu 3:2!

Když dal v čase 20:18 Červíček už na 4:2, nevypadalo to s hosty vůbec dobře, ti se ovšem probudili, zvýšili tlak a góly na sebe nenechaly čekat. Ve 32. minutě se trefil V. Vápeník a za chvíli v přesilovce týž hráč vyrovnal. Jenže znovu přišla nedůslednost, ujel Žid a hosté museli opět dotahovat – 5:4.

O to se v poslední části snažili s velkým úsilím, od 50. minuty stáhl trenér hru na dvě pětky a trvalý nápor přinesl ovoce. Na začátku 59. minuty Husák srovnal a o 24 sekund později dojel D. Vápeník zdánlivě ztracený puk a předložil ho Vašátkovi, který rozhodl.
„Kluci se nesložili za nepříznivého stavu, dokázali zápas otočit a toho si cením. Tím více, že jsme nebyli kompletní a Semechnice patří doma k nebezpečných soupeřům,“ řekl k utkání trenér Miloš Grubhoffer. „Zvláště chválím třetí formaci, která se dobře zhostila plnění obranných úkolů.“

Fakta – branky: Kopecký 2, Žid 2, Červíček – Vašátko 2, V. Vápeník 2, Drobný, Husák. Rozhodčí: Kubišta – Votroubek ml., Novák, Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. Diváci: 70. Třetiny: 3:2, 2:2, 0:2. Spartak

Polička: Šauer – Drobný, Husák, Češka, Veselý – D. Vápeník, V. Vápeník, Boháč, Boháček, Havlíček, Radiměřský, Vašátko, Šedý, Soukal, Schlögl.