Vrstva sněhu ztížila včera dopoledne jízdu kamionů. Ucpaly totiž silnici I/35 ve směru od Moravské Třebové na Svitavy, a to v obou pruzích. „V kopci pod tunelem stály kamiony, které nemohly vyjet. Silničáři se jim snažili pomoci, ale sněžení jim práci komplikovalo. Silnice na Svitavy byla uzavřená. Osobní automobily jezdily po staré silnici přes Hřebeč. Kamiony musely počkat a postupně odjížděly. Silnice dolů do Třebové ale byla sjízdná,“ uvedla policejní mluvčí Anna Štegnerová. Kolony kamionů stály až k odbočce do Moravské Třebové. Policisté řídili dopravu a osobní auta posílali přes Hřebeč. Tady ale byla komunikace pouze prohrnutá, takže zimní pneumatiky byly opravdu nutné.

Kamionům se sice na pětatřicítce prokluzovala kola, ale pomalu kopec vyjely. Odpoledne už byla silnice sjízdná i pro nákladní automobily. Problémy ale hlásili řidiči odjinud. „Na silnici I/35 u výjezdu z obce Gruna stál v pravém jízdním pruhu porouchaný kamion,“ sdělila Anna Štegnerová.

Silničáři byli celý den v terénu. Prohrnovali silnice, ale práci jim komplikoval odpoledne vítr. Na komunikacích u Rohozné, Študlova nebo u Pomezí se tvořily sněhové jazyky. S komplikacemi musí motoristé počítat také dnes, stále má sněžit.