Policisté vyšetřují nyní dva případy, a to v Jevíčku a Horkách u Litomyšle. Na Malé Hané už mají několik stop, které zřejmě povedou k odhalení vandala.

Stavební suť, pleny, kanystry i uhynulý pes, tak to vypadalo na skládce u Jevíčka. „Jedná se o dlouhodobou záležitost. V minulosti se skládka vždy zahrnula hlínou. Chceme to řešit. Na místě jsme našli indicie, které vedou k soukromníkům i jednomu podnikateli z Jevíčka,“ uvedl starosta Roman Müller. Nepořádek nedaleko silnice směrem na Smolnou uklidilo město na své náklady a případ oznámili odboru životního prostředí moravskotřebovské radnice. Z černé skládky odvezli šedesát tun odpadu, a dělníci vyhrabali bagrem i část zeminy.

Nepovolenou skládku v Jevíčku prověřují už policisté. Zabývají se také nepořádkem v Horkách na Litomyšlsku. „Do bývalého pískovcového lomu někdo vyvezl stavební suť, eternit, sklo a plasty. Škoda dosahuje minimálně dvaceti tisíc korun,“ sdělila Anna Štegnerová, vrchní inspektorka ze svitavské policie. Lidem, kteří zakládají černé skládky, hrozí vysoké pokuty. I když platí za popelnice, najdou se tací, kteří odpad naloží do auta a vyvezou klidně do lesa.

Objevili jste v okolí černou skládku?

Napište nám: svitavsky@denik.cz

x