Po Haně Sejkorové jej v pondělí večer převzal Miloslav Sejkora z rukou Jiřiny Leinweberová. Ta ho měla propůjčený osm let, po kterých se rozhodla znovu nekandidovat.

Kromě starosty Bysterští již znají jména těch, kdo budou stát v čele města. Všichni tito lidé vzešli z tajného hlasování.

Volby ukázaly, že nový bysterský starosta má o něco slabší podporu než místostarosta nebo někteří radní. Rovněž lepší shoda zastupitelů panovala při volbě předsedů tří výborů, finančního, kontrolního a investičního. Své ano Miloslavu Sejkorovi z ODS na pozici starosty dalo jedenáct z patnácti zastupitelů. Místo neuvolněného starosty pro výkon funkce Jan Neudert (KDU - ČSL) získal o dva hlasy silnější podporu. Proti němu se postavil pouze jediný zastupitel. V dalších čtyřech letech se o posty radních podělí za ODS Ladislav Báča, a Pavel Marek i Martin Dvořák za KDU-ČSL. Jiří Luňáček, nestranický kandidát KSČM, se do rady nedostal. Z toho důvodu také nepřijal ani post předsedy finanční komise. " Považuji za účelné, aby předseda finanční komise byl členem rady města," vysvětlil odmítnutí kandidatury Jiří Luňáček. Do čela tohoto výboru se tak postaví Ladislav Báča. Bořivoj Dufek (KSČM) povede kontrolní výbor. V Bystrém nově zřízený investiční výbor bude vést Petr Kozáček (KDU-ČSL). Všechny výbory budou tříčlenné.

Po několika obdobích, kdy v čele města stály ženy, se zde tentokrát neobjeví ani jedna. Nedostaly se totiž ani do zastupitelstva. Exstarostku Jiřinu Leinweberovou to mrzí. V projevu, při kterém bilancovala své osmileté období na radnici, za to "pokárala" představitele politických stran. Ti totiž sestavovali kandidátky a žádnou z žen nepostavili na přední místa.

Nástupce Jiřiny Leinweberové to nebude mít zřejmě lehké. Nejde o to, že by se město Bystré potýkalo s problémy. Právě naopak. Laťku totiž bývalá starostka dala dosti vysoko. Když nastoupila do úřadu v roce 2002 mělo Bystré 11 milionů korun dluhů a téměř žádné zdroje jiných financí."Porevoluční starostka tedy Hana Sejkorová v cenách ještě téměř nedotčených inflací proinvestovala 150 milionůkorun a předávala nové starostce zajištěný rozpočet s pouhými 11 milionů korun úvěru,"doplnil bratr nového starosty Petr. Díky příslibům na dotace se pustili zastupitelé do tří projektů. Úvěr, který si museli vzít, do konce prvního pololetí roku 2011 splatí."Současná starostka předává také zajištěný rozpočet ale s úvěrem 24 milionů korun," dodalPetr Sejkora. Během uplynulých let se však dařilo městu hospodařit s přebytkem a investovat přes sto milionů korun.

Nové vedení města tak začíná s čistým stolem. "Prioritou je vyrovnaný rozpočet," uvedl nový starosta Miloslav Sejkora. S ním se pak Bysterští chtějí pustit do rekonstrukce základní školy a zateplení školy mateřské. Kromě toho by se v následujících čtyřech letech mělo dočkat opravy zdravotní středisko nebo hráze rybníků. Noví zastupitelé počítají s tím, že i nadále budou pokračovat s budováním infrastruktury v lokalitě pro výstavu rodinných domů Hradčany.

V patnáctičlenném zastupitelstvu Bystrého se obměnila zhruba třetina členů. ODS a stejně tak KDU-ČSL reprezentuje polovina nových tváří. Ne všichni jsou ale s¨výsledkem ustavující schůze spokojení. Podle Bořivoje Dufka (KSČM) je nezvolení Jiřího Luňáčka do rady města pohrdáním více než třemi stovkami občanů, kteří mu dali v komunálních volbách hlas. Lenku Navrátilovou zase mrzí, že se starostou stal člověk, kterého hlasy lidí poslaly z první příčky kandidátky hodně dolů. Miloslav Sejkora totiž skončil na pátém, předposledním místě v rámci své strany a v koalici až osmý.