Oprava obchvatu Moravské Třebové probíhá podle harmonogramu. Na objížďce jsou ale problémy s chodci.

Zatím je sveden do města jen jeden jízdní pruh, a to ve směru od Mohelnice na Svitavy. Ale už se projevují problémy. „Komplikace s množstvím vozidel, které by způsobovaly dopravní kolaps, se nám zatím nepotvrdily,“ přiznává místostarosta Václav Mačát. Vzápětí však dodává, že od listopadu to může být jinak. To se počet vozidel projíždějících městem zdvojnásobí.

„Problémy máme s bezpečností chodců,“ uvádí Mačát. Přechody jsou totiž hned vedle dvou nejfrekventovanějších křižovatek. Auta tam jezdí na světelnou signalizaci. Někteří řidiči ale nejsou zvyklí, že i když mají zelenou, přednost musejí dát v každém případě chodcům. „Někteří chodci vstupují na přechod na poslední chvíli,“ řekl řidič nákladního vozidla. Až pojedou automobily z pětatřicítky městem v obou směrech, budou radní požadovat semafory také u přechodů.

Oprava obchvatu zatím probíhá podle harmonogramu. Takže zhruba jedenáct tisíc aut bude Moravskou Třebovou projíždět denně od listopadu. Objížďka má v současné době ale také jeden kladný přínos. Město si odzkoušelo, že signalizační zařízení na křižovatkách u hotelu Morava a autobusového nádraží, by zlepšilo plynulost dopravy i poté, co objížďka skončí. „ Budeme o zavedení světelných semaforů uvažovat,“ slibuje Mačát.

(ap)