U kapličky v Sebranicích  se v sobotu odpoledne odehrávala tradiční masopustní veselice. V maskách přišli dospělí i děti. Nechyběl medvědář, kobyla, četníci, holiči nebo ženich s nevěstou. Velký zájem byl také o svezení speciální sebranickou dopravou. Vozík s preclíky zase tahal bernardýn se soudkem na krku.

Veselé postavy se v sobotu pohybovaly také po Baníně. Mezi nimi byla nezbedná sestřička, kominík, kašpárek, ale i přerostlé mimino či cikánka, která se snažila prodat „své šmuky". Při náročné pouti po vsi nevynechali ani jedno stavení, aby všem oznámili, že se blíží jaro. Lidé na ně čekali se slivovičkou, koblížky, uzeným a jinými kulinářskými pochoutkami. 

Tradici masopustu se snaží obnovit obyvatelé Stašova na Poličsku. Masky v sobotu navštívily jednotlivé domy a od jejich obyvatelů žádaly „odpustky". Rovněž tak od projíždějících aut. Masopustní průvod vloni ve vesnici končil pohoštěním na obecním úřadě. Letos z důvodu rekonstrukce budovy neměly masky na konci cesty „kde hlavu složit". Bohudík Marek Pleticha byl ochotný a nakonec se všichni sešli v jeho garáži. I přes skromné podmínky bylo veselí i pohoštění nadmíru.

Další masopusty v okrese

12. února
LITOMYŠL
Masopustní průvod městem pořádá rodinné centrum. Začátek v 9.20 hodin u mateřské školy Zámecká. Maškary projdou celým náměstím.

16. února
SVITAVY
Masopust se staročeskou zabíjačkou – od 14 hodin na náměstí Míru. Desátý ročník masopustu – přijede pouliční divadlo Kvelb z Českých Budějovic, jehož členové nastudovali téma masopustu trochu jinak. Obrovský žebřiňák, velcí čtyřmetroví panáci tančí, hraje muzika, tu a tam se mihne slaměná postava. Průvod doprovodí Svitavská dvanáctka. Veselice, tanec, muzika, zabíjačková polévka, tlačenka, jitrnice, ovar, chleba se sádlem. Chybět nebudou stánky s občerstvením.

BENÁTKY
Masopustní průvod začne ve 13 hodin u kapličky.

23. února
VENDOLÍ
Masopustní maškary projdou celou vesnicí – začátek v 9 hodin.  (jik)