Sál by měl rovněž sloužit jako tělocvična. Projekt „Dvacítka“, pojmenovaný podle čísla popisného hospody, chtějí zaplatit z evropských dotací.
V obecním omšelém objektu na návsi se nachází restaurace a kadeřnictví. Projekt multifunkčního centra je už zpracovaný. „Na dvoře bychom chtěli postavit halu, kterou by základní škola využívala jako tělocvičnu. Zároveň by tam ale bylo jeviště, takže by se tam mohly konat kulturní akce,“ uvedla starostka Hana Štěpánová. Vstup do haly je naplánovaný jak z restaurace, tak zvenku, aby žáci nemuseli chodit přes hospodu. Nový sál bude mít vlastní zázemí. „Pokud by si třeba myslivci nebo někdo jiný chtěl uspořádat ples a vydělat něco na prodeji občerstvení, tak se tu počítá s možností uzavřít oba prostory, aby hospoda fungovala nezávisle na sálu,“ dodala Štěpánová. Na dvoře, který se teď nevyužívá, by kromě nové haly mělo vzniknout i venkovní posezení. Část přímo pod širým nebem a část krytá přístřeškem.

Rekonstrukce čeká i restauraci, která zůstane zachována stejně jako kadeřnictví. Obnoven bude i sál v prvním poschodí. „Tam se dříve konaly bály a zábavy. V osmdesátých letech ale statik zakázal, aby se tady tancovalo. Od té doby se tu jen občas hraje stolní tenis. Nahoře chceme vytvořit společenskou místnost, kde by mohli mít třeba hasiči výroční schůze,“ doplňuje starostka. Problémem jsou finance.

Náklady 25 milionů korun by obecní rozpočet neutáhl. Doufají proto, že získají dotaci z Unie.

Martin Karlík