Usiluje o to nejen starosta Květné Petr Škvařil, ale podporu začínají sbírat také někteří poslanci. Přejí si totiž svorně, aby květenský sklad měl zajištěnou budoucnost a fungoval skutečně jako záloha pro nejnutnější případy a také jako místo, kde mohou operovat úřady a uskladnit zde například zabavené padělané zboží a podobně.
Návrh totiž zatím narážel především u ministra vnitra Milana Chovance, který není přesvědčený o tom, že stát takový areál potřebuje a využije jej. „Absolvoval jsem také jednání s premiérem Sobotkou, který mi potvrdil, že peníze jsou v tomto případě až na posledním místě. Vysvětlili jsme si, na jakém základě bude fungovat další financování muničního skladu," uvedl starosta Květné Petr Škvařil.

Toho čeká koncem května ještě jednání s náměstkem ministra vnitra Nováčkem. „Všechno je na dobré cestě, ale dokud to neuvidíme jasné na papíře, tak tomu dáme pokoj," dodal Škvařil. Záměry ministerstev i vlády by se mohla zabývat právě sněmovna, na jejíž schůzi by se může dostat i bod o květenském „muničáku". Redakce Deníku chtěla znát i stanovisko Pavla Havíře, poslanec měl však včera vypnutý telefon.

Jisté je to, že Škvařil má zatím podporu svých spolustraníků z České strany sociálně demokratické. Za budoucnost květenského areálu lobbuje také Radko Martínek.

Pakliže by chtěla mít ČSSD většinu ve sněmovně, aby si prosadila svou, potřebovala by však i koaliční hlasy ANO a KDU-ČSL. Podle všeho se nejspíš ještě do prázdnin takové hlasování neuskuteční.

„Každopádně je v plánu to, že o Květné by se mělo mluvit na vládě i ve sněmovně na podzim," říká Petr Škvařil. Květenský sklad je momentálně jedinou „stanicí", kam se převáží zbytky nevybuchlé munice z Vrbětic na Zlínsku, kde stále pracují pyrotechnici, hasiči i další policejní složky. Nyní je tu uskladněno raketové palivo a střelivo. Do konce roku by však měl na Svitavsko putovat další náklad. Jeho chod je zaručený do roku 2016. Květná usiluje o to, aby sklad fungoval i po tomto termínu.