Co pro děti znamená dlouho očekávaný týden volna, jsou pro rodiče starosti. Kam s dětmi, když si rodiče nemohou vzít dovolenou a prarodiče je hlídat také nemohou? Nejedna rodina využije například program, který nabízí domy dětí a mládeže po celém okrese. Podívejte se, kde o prázdninách zabaví vaše ratolesti.

Svitavy

Příměstský tábor nachystal Dům dětí a mládeže Tramtáryje ve Svitavách. Hry venku i v tělocvičně, deskové a také míčové, soutěže, vycházky a celodenní výlet, kreslení a malování, to všechno zažijí děti, které se na tábor přihlásily.

O jarních prázdninách je čas na sportovní aktivity. Na běžky to v okolí Svitav nebude, sportovci mohou ale vyrazit na umělou ledovou plochu, kde po dobu prázdnin budou mít rozšířenou provozní dobu. Delší otevírací dobu si připravili také v krytém plaveckém bazénu.

Moravská Třebová

Moravskotřebovský Maják připravil na celý prázdninový týden spoustu akcí pro děti i jejich rodiče. V Domě dětí a mládeže se bude mlsat, vyrábět a tvořit, ale také sportovat.

Od pondělí do pátku jsou připravené zábavné aktivity, kdy si děti vyrobí čokoládové pralinky, budou malovat na sklo, nebo se utkají v turnaji Člověče, nezlob se. Ti odvážnější vyzkouší i umělou stěnu.

Polička

Poličské středisko volného času Mozaika také myslelo na školáky, kteří o jarních prázdninách nepojedou lyžovat na hory, ale zůstanou doma. Hravé prázdninové dopoledne na trampolínkách je na pořadu hned v pondělí. Příznivci Bonga si přijdou na své v úterý a například ve čtvrtek se děti mohou těšit na Krakonošskou pohádku.

Litomyšl

Tradiční příměstský jarní tábor se uskuteční i v Litomyšli. Letos se děti, počínaje pondělím, vypraví na pouť po hvězdách a planetách. Organizátoři slibují, že možná potkají i obyvatele vesmíru.

Holky a kluky zabaví také v městské knihovně. V úterý jim babička Marcela bude číst Za pohádkou kolem světa.

Každý den jiný program čeká na děti, které přijdou do litomyšlské pobočky Naděje. Zahrají si loutkové divadlo nebo se pod vedením lektora seznámení s historickým šermem.

A také v Litomyšli zareagovali provozovatelé krytého bazénu a kluziště prodlouženou otevírací dobou.