„Začínáme už v sobotu,“ informuje ředitel zařízení Paleta ve Svitavách Jaroslav Charouz. „Pojedeme na zájezd do Velkých Opatovic, kde nás čeká pěší pochod.“ V neděli si děti zastřílí ze vzduchovky. Od pondělí až do pátku připravili pracovníci příměstský tábor.

Z pestré nabídky soutěží, her, procházek si každý vybere. Jarní prázdniny zakončí svitavské děti v sobotu zimní ligou házedel. „O tábor je už dnes velký zájem,“ upozorňuje. Pokud by napadl sníh, program organizátoři tábora přizpůsobí.

Doma o jarních prázdninách nebudou sedět ani děti v Moravské Třebové. „Nemáme sice příměstský tábor, ale na každý den jsme připravili program,“ informuje Jana Chadimová z Domu dětí a mládeže. „Začínáme batikováním trik, v úterý budeme vyrábět valentýnské šperky, nebude chybět ani masopustní karneval Na Písku,“ upozorňuje na některé z akcí. Na prázdniny pamatují také v moravskotřebovské knihovně.

„Připravili jsme soutěže ve skládání puzzle, v pexesu, stolním fotbalu nebo luštění sudoku,“ sděluje ředitelka Ludmila Koláčková. Po celý týden se mohou děti zapojit do pletení třebovské šály.

V Poličce plánují dvoudenní akci se zvířátky. Zájemci o přírodovědu mohou v Mozaice dokonce přenocovat. Pro rodiče a děti plánují pracovníci DDM keramickou dílnu. Jestli se všechny akce uskuteční, záleží na zájmu. Rozhodnutí padne v pátek. „Do libereckého aquaparku se v úterý pojede určitě,“ vzkazuje ředitelka Marie Hrstková.

(ap)