Novým ředitelem krajské záchranky se stal anesteziolog Pardubické krajské nemocnice Pavel Svoboda. Tento lékař není zejména pardubické veřejnosti tak úplně neznámý. V prosinci loňského roku totiž na veřejném projednávání záměru modernizace spalovny vystoupil jako jeden z řečníků a doslova přivedl do varu ČEZ Arenu.

Ředitel Záchranné služby Pardubického kraje (ZZSPK) Marek Obrtel rezignoval 3. února na svou funkci. Vyvrcholily tím rozpory v otázce financování záchranné služby. Jejím zřizovatelem je Pardubický kraj.

Do výběrového řízení na nového ředitele záchranky se přihlásilo sedm uchazečů.

Lékař Pavel Svoboda pracuje v Pardubické krajské nemocnici na oddělení ARO. Má dvě atestace v oboru anesteziologie a resuscitace a licenci České lékařské komory pro výkon vedoucího lékaře a primáře pro urgentní medicínu. V devadzesátých letech 20. století sloužil jako externí lékař pro ZZS v Pardubicích a Chrudimi. „Narozdíl od ostatních uchazečů, jejichž kvalita byla srovnatelná, doktor Svoboda zdůraznil, že považuje za prioritu stabilizaci personálu,“ uvedla radní zodpovědná za zdravotnictví Markéta Tauberová. „Protože jezdil se záchrannou službou, věříme, že dobře zná prostředí v záchranné službě.“