„Výběrového řízení se účastnili pouze dva uchazeči. Rada Pardubického kraje na základě doporučení výběrové komise rozhodla o výběru doktora Havíře,“ potvrdil tiskový mluvčí Pardubického kraje Dominik Barták. Nový ředitel se řízení nemocnice ujme 1. března.

Poslední čtyři roky zasedal Pavel Havíř, který je členem České strany sociálně demokratické, v poslanecké sněmovně. V loňských podzimních volbách však neuspěl. Před tím byl 13 let ředitelem svitavské nemocnice (2000 až 2013). Aktivní je i v komunální politice, aktuálně je členem rady a zastupitelstva (už od roku 1994) ve Svitavách, v letech 2006 až 2010 působil jako místostarosta města.

V roce 2012 uspěl v krajských volbách a stal se členem zastupitelstva Pardubického kraje. V lednu 2013 však v souvislosti s kandidaturou do poslanecké směnovny na post krajského zastupitele rezignoval. Pavel Havíř vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně (dnes Masarykova univerzita) v Brně. Jeho odbornou specializací je urologie.

V letech 1989 až 2006 byl zástupcem primáře urologie ve svitavské nemocnici, před tím pracoval na stejném oddělení jako sekundář.