Vypadá to, že se lidé ve městě dočkají nového supermarketu. O výstavbu prodejny na okraji Moravské Třebové ve směru od Svitav má znovu zájem společnost Tesco. Odmítnutí zastupitelů ji neodradilo. Naopak vylepšila nabídku, která je nyní pro město zajímavá a ušetří mu miliony korun.

Již několik měsíců lidé v Moravské Třebové diskutují o tom, zda je potřeba nový supermarket. Vloni zastupitelé záměr shodili ze stolu a vzali ohled na drobné obchodníky v centru. Nyní to však vypadá, že zvednou ruce pro. Ačkoliv ještě před časem upřednostňovali pro supermarket lokalitu u vlakového nádraží, areál staré továrny. Společnost Tesco však chce lukrativní pozemek v jihozápadní části města, kde radní do budoucna počítají s bytovou výstavbou. „Minulé zastupitelstvo o této lokalitě jednalo, ale nakonec ji zamítlo. Nyní však Tesco nabídku značně vylepšilo a podle mého názoru je pro Moravskou Třebovou velmi přínosná. Společnost souhlasí s posunem objektu více na západ. Nabízí nám také peníze na vybudování inženýrských sítí v této lokalitě. To by nám ušetřilo několik milionů korun,“ sdělil místostarosta Václav Mačát. Sítě jsou totiž důležité i pro plánovanou stavbu rodinných domů. „Máme zpracovanou studii a z hlediska inženýrských sítí bude projekt poměrně náročný. Pokud bychom odsouhlasili výstavbu obchodního centra, sítě by se výrazně zlevnily. A to je v době, kdy bojujeme o každou korunu, pro Moravskou Třebovou velmi zajímavé,“ vysvětlil Václav Mačát.

Záměrem se zřejmě už brzy budou zabývat zastupitelé města.

Nový supermarket by znamenal pro obchodníky v Moravské Třebové další konkurenci. „Na jedné straně chce město uspořádat farmářské trhy, ale pak sem pustí další obchodní řetězec. Zastupitelé by měli spíše podporovat třebovské živnostníky,“ řekl Jan Novotný.

Radní se však budou při svém rozhodování řídit i hlasem lidu. Supermarket sice znamená konkurenci, ale lidé by nové obchodní centrum uvítali. „Je to spíše otázka pro řetězec, zda je v Moravské Třebové kupní síla. Beru také ohled na lidi, zda o supermarket mají zájem a většinou jsou pro,“ dodal místostarosta Václav Mačát. Pro zájemce o výstavbu obchodního centra zůstává v Moravské Třebové nadále k dispozici ještě areál bývalé textilní firmy. Ačkoliv je poměrně blízko náměstí, řetězce chtějí raději pozemky na okraji Třebové.

(ik, ap)