Na radnici v Moravské Třebové chybí starosta, ale jen dočasně. Již brzy bude místo po odvolaném Tomáš Kolkopovi zase obsazeno.

„Koaliční jednání probíhají a neregistruji žádné sporyv rámci koalice,“ komentoval současnou situaci místostarosta Miloš Mička. Otázkou zůstává, kdo doplní radu města a především, kdo se stane novým starostou Moravské Třebové. „To v tuto chvíli nemohu říci, je to předmětem jednání. Nelze potvrdit ani vyvrátit, jestli starosta bude opět ze sdružení Srdcem Třebováci,“ řekla místostarostka Daniela Maixnerová. Na otázku, zda je ve hře o nejvyšší post i ona, odpověděla, že v tomto volebním období o roli starostky neuvažuje.

Naopak jasno o novém starostovi má odvolaný Tomáš Kolkop. „V křesle starosty se na sto procent usadí pan Mička, což bylo čitelné z jeho chování již půl roku zpětně,“ podotkl Tomáš Kolkop. A vůbec se netají tím, že bude znovu kandidovat v příštích komunálních volbách v Moravské Třebové. „Ano, budu kandidovat a seskupení již má název a rovněž několik členů, kteří mají zdravý rozum a vlastní názor. Tentokrát zakládám hnutí já, tedy si poprvé dovolím kandidovat z prvního místa,“ dodal Tomáš Kolkop.

Co se stalo v Moravské Třebové?

Na jednání zastupitelů 17. února byl odvolán starosta Tomáš Kolkop ze sdružení Srdcem Třebováci. Zástupci koaličních stran uvedli, že důvodem odvolání bylo manažerské selhání, ztráta důvěry radních a části zastupitelů, názorové neshody a nedostatečné zastupování města vůči veřejnosti a partnerům. Nyní je vedením města pověřený místostarosta Miloš Mička (Změna pro Třebovou). Volba nového starosty se uskuteční na zasedání zastupitelstva 30. března.

Souhrn článků k tématu najdete ZDE.