Jaro je vždy spojené s rozkvétáním přírody a vyzývá k pozorování proměn rostlin a krajiny. Nové vědomosti o životním prostředí přinese výstava v Moravské Třebové.

Slavnostní zahájení se koná ve čtvrtek 16. dubna v šestnáct hodin na zámku. Pro návštěvníky se expozice otevře v pátek. Smyslem výstavy je seznámit veřejnost se současným stavem jednotlivých složek životního prostředí regionu a s činností dalších organizací, které se touto problematikou zabývají. „Výstava je vhodná pro děti školního a předškolního věku, mládež, pro rodiny i odborníky. Akce cíleně probíhá v období Mezinárodního dne Země, při kterém se ve Třebové každoročně koná několik aktivit zaměřených na péči a ochranu životního prostředí,“ uvedla organizátorka Veronika Cápalová.
Pro inspiraci účastníků na výstavě představí činnosti v ochraně životního prostředí ze strany městského úřadu, škol a dalších organizaci. Nebudou chybět ptačí budky, myslivecké trofeje, záchranná stanice pro zvířata nebo alternativní zdroje energie.

Expozici na zámku v Moravské Třebové doplní řada zajímavých akcí. V pátek uspořádá dům dětí a mládeže soutěž Výtvarné hrátky pod arkádami, jejichž náplní je kresba zaměřená na ochranu ohrožených živočišných a rostlinných druhů na Zemi. Děti budou vyrábět papírové nádobí nebo modely z recyklovatelného materiálu. Zájemci mohou využít bleší trh, kde vymění třeba hračky a jiné věci.