Miluše Mauerová při proceduře relaxovala

Miluše Mauerová se rozhodla, že zkusí štěstí a přihlásila se jako spousta jiných žen. Když se dostala do užšího kola, měla radost. „O podobných zákrocích jsem četla v nějakém časopise. Redaktorka, která tuto metodu vyzkoušela, tam popisovala, jak její břicho vypadalo i jaké prožívala při ošetření pocity," vzpomínala Miluše Mauerová. Líbily se jí výsledky, kterých žena dosáhla.

Splněný sen

To, že by stejné ošetření mohla podstoupit i ona sama, ale nakonec zavrhla. „Byly tam uvedené závratné ceny v desítkách tisíc korun. To jsem si říkala, že je to zákrok, který je pro obyčejného člověka absolutně nedostupný. Když jsem ale ve Svitavském deníku dočetla o těchto metodách, tak jsem se přihlásila. A ono to vyšlo," uvedla Miluše Mauerová. Splnila si tedy tak trochu svůj sen.

Než se v salonu uložila na lehátko, tak ji odbornice na krásu Jaroslava Pokorná kryolipolýzu vysvětlila. Pak už si soutěžící proceduru užívala. „Nijak to nebolí. Cítím jen trochu tah, ale není to nepříjemné," komentovala průběh Miluše Mauerová. Postup ji zaujal. Je přesvědčená, že je určitě přijatelnější než operační liposukce.

Bříško si nechala Miluše Mauerová ošetřit hned dvakrát. Ve vodorovné poloze tak strávila dvě hodiny. Zpočátku, když se tuková tkáň nasávala do přístroje, cítila teplo. Ten ji zahřál. Po několika minutách ji začal mrazit.

A jak se cítila po zákroku? „Přirovnala bych to k tomu, jako když vyjdete ze sauny a vlezete do studené vody „Po celou dobu jsem si s paní Pokornou povídala. Bylo to velice příjemné relaxování," poznamenala. Nyní se těší na výsledek.

Peeling i masky

Miluše Mauerová se pečlivě stará také o svoji pleť. „Každý večer se důkladně odlíčím. Občas si provedu peeling obličeje. Začala jsem také používat pleťové masky, třeba slupovací, čistící do hloubky a stahující póry. Používám denní i noční krémy," svěřila se soutěžící. Využije i okurky. „Někdy, když je loupu, dám si na obličej plátky slupky. To pak doufám, že až je sundám, budu o trošku mladší a krásnější," dodala Miluše Mauerová.

Ultrazvuková špachtle dělá s pokožkou obličeje zázraky

V kosmetickém salonu Bodytrend si ženy, ale i muži mohou nechat vyčistit pleť. S pomocí speciálního přístroje se o projasnění obličeje postará Jaroslava Pokorná.

Bez mačkání a napařování dokáže Jaroslava Pokorná vyčistit obličej. „Používám ultrazvukovou špachtli. Je to přístroj k neagresivnímu, bezbolestnému a vůbec nejšetrnějšímu kosmetickému ošetření, které je vhodné pro všechny druhy pleti a přináší viditelné výsledky," uvedla Jaroslava Pokorná.

Přístroj vyčistí pleť hloubkově přesto bez zarudnutí a podráždění. Zákazníci tedy nemusejí mít strach, že by ze salonu vyšli s červeným obličejem. „Kosmetická špachtle je přístroj na omlazení a vyčištění pokožky. Je výborným pomocníkem v ošetření pleti. Využívám ji k hlubokému peelingu, odstranění odumřelých buněk z povrchu pokožky, odstranění nadměrného mazu a nečistot z hloubky pórů," vysvětlila Jaroslava Pokorná. Kromě toho má působení ultrazvukové špachtle na pleť viditelný rozjasňující efekt. Podle odbornice buněčná mikromasáž působí také na redukci vrásek.

Při tomto druhu hloubkového peelingu a čištění pleti navíc odpadá riziko poškození drobných kožních žilek mechanickým drážděním a tlakem. „Proto je ošetření kosmetickou ultrazvukovou špachtlí doporučované také k ošetření pleti velmi citlivé a pleti s již popraskanými žilkami," řekla Jaroslava Pokorná.

Pro mladé i starší

Metoda je vhodná i pro mladé lidi s problematickou pletí. Nenápadné a přesto velice účinné moderní zařízení dokáže díky působení ultrazvukových vln bezbolestné hloubkové čištění pleti. „Odstraňuje nečistoty z pórů na pokožce a podkožní maz, což působí jako prevence proti vzniku nepříjemných pupínků. Pleť je čistější a působí jasným a zářivým dojmem," poznamenala odbornice.

Procedura chrání pokožku rovněž před stárnutím. „Jemné pulsy masírují pokožku. Tím ji navracejí její přirozenou pružnost a chrání před předčasným stárnutím," informovala odbornice.

Metabolismus

Jaroslava Pokorná s přístrojem, který je jen o něco málo větší než tužka, aktivuje metabolismu. „Ošetřování zajišťuje pleti přísun důležitých živin a vody, takže pleť není vysušená, ale je naopak pěkně zvlhčená a jemná," konstatovala odbornice.

Ne všichni však mohou zákrok v salonu podstoupit. „Ošetření kosmetickou ultrazvukovou špachtlí a ultrazvukem si nemohou dopřát osoby s kardiostimulátorem, těhotné ženy, osoby trpící epilepsií a závažným onemocněním srdce. Proceduru nemohou absolvovat také ti, kteří mají na ošetřovaní kůži čerstvý zánět," dodala Jaroslava Pokorná.

Kryolipolýza odstraňuje tuky natrvalo

Do kosmetického salonu na svitavském náměstí chodí převážně ženy. Největší zájem mají o odstranění přebytečných tukových polštářků.

Kryolipolýza je totiž metoda, která se nemusí opakovat a výsledky jsou vidět už po první aplikaci. „Úbytek za jedno ošetření je zhruba jeden a půl až dva centimetry. Pokud je zákaznice s výsledkem nespokojená, může ale v redukci tukových polštářků pokračovat, na stejné partii nejdříve po šesti týdnech," uvedla odbornice Jaroslava Pokorná. Sama ale zopakování procedury doporučuje až po dvou až třech měsících, kdy už jsou opravdu vidět výsledky, které jsou navíc trvalé.

„Po třech měsících už je efekt z devadesáti procent vidět. Pro jeho zvýšení, tedy pro další třícentimetrový úbytek, je možné zákrok zopakovat. Stejnou partii je možné nasát v doporučených intervalech maximálně třikrát," vysvětlila Jaroslava Pokorná. Pro další ošetření už musí zákaznice dodržet přestávku minimálně půl roku.

Bez cvičení a bez bolesti tak ženy dosáhnou vytouženou postavu. Podle Jaroslavy Pokorné jsou partie, které se nedají cvičením upravit. V takovém případě ideálně pomáhá kryolipolýza. „Nejčastěji ji využíváme na bříško, na vnitřní stranu stehen, i na vnější stranu stehen, na boky a zadek," popisovala odbornice. Některé zákaznice chtěly ošetřit podbradek, ale v těchto místech je zákrok nebezpečný. „Je to v oblasti krku. Musíme myslet na to, že tukovou tkáň při proceduře mrazíme. Kvůli zdravotním rizikům tuto oblast neošetřuji," konstatovala Jaroslava Pokorná. Dodala také, že kryolipolýzou se ženy nezbaví celulitidy, tedy pomerančové kůže. Na tu pomáhá pohyb a zdravá životospráva.

O vítězce soutěže Krásná s Deníkem rozhodnou čtenáři

PĚTICE SOUTĚŽÍCÍCH. Marie Boháčová, Hana Nešporová, Miluše Mauerová, Romana Koutná a Jana Zobačová (zleva) se dostaly do užšího kola naší nové soutěže Krásná s Deníkem. Pečovat o ně bude Jaroslava Pokorná (dole uprostřed).

Pětice soutěžících Marie Boháčová, Hana Nešporová, Miluše Mauerová, Romana Koutná a Jana Zobačová absolvovala v moderním kosmetickém salonu zkrášlující procedury.

Soutěž jde do finále. Čtenáři mohli koncem minulého roku vždy v úterý ve Svitavském deníku sledovat, jak se ženám dařilo.

Která z žen se stane sympaťačkou soutěže? Vítězku určí čtenáři v internetovém hlasování, které začíná na našem webu právě dnes a potrvá až do 18. ledna! Vyhodnocení přineseme v následujícím týdnu.