Aby naše tělo správně fungovalo, nestačí provozovat sport jen nárazově jednou za čas. Je nutná pravidelnost. Spousta z nás hledá nějaký příjemný druh sportu, který by přinesl nejen zdravý pohyb, ale i dobrou relaxaci a zábavu. Troufnu si říci, že vybírat dnes můžeme z desítek nejrůznějších sportovních aktivit a zatímco dříve byl člověk nucen dojíždět za svými zájmy do větších měst, dnes stačí často pouze přejít ulici do nějaké z menších tělocvičen.

Podobně jako na zumbu, les mills, fit jazz, fit balet a další horké novinky se rychle rozkřikla chvála i na nordic walking, tzv. severskou chůzi. Je určen pro mladé, starší i staré, zkrátka pro všechny, kteří chtějí spojit nenáročnou chůzi s pobytem v blahodárné přírodě.

Chůze s holemi

Jeho tajemství spočívá v tom, že při správné technice chůze se speciálními holemi je využíváno až devadesát procent svalů v těle. Díky zapojení i horních končetin dochází ke zvýšení energického výdeje o dvacet procent oproti běžné chůzi. Nordic walking je pomocníkem nejen při snižování váhy, ale pomáhá zlepšit fyzickou kondici, řešit problémy s bolestmi zad a držením těla a samozřejmě přináší i psychické uvolnění po namáhavém dni.

Všichni Svitaváci i obyvatelé okolních městeček a vesnic nyní nemusí za touto zdravou zábavou nikam daleko. Stačí kontaktovat Ditu Urbánkovou, která má na náměstí ve Svitavách svoji poradnu výživy, projevit zájem, dohodnout se na termínu a vyrazit na túru třeba kolem svitavských rybníků. A pokud by vás nordic walking natolik „chytil“, že byste měli zájem strávit s holemi a kouzelnou krajinou Krkonoš celý víkend, máte možnost se do 20. srpna přihlásit na ,,Víkend plný pohybu a relaxace“, který Dita Urbánková pořádá ve spolupráci s Nordic Walking centrem Pardubice v termínu 9. do 11. září 2011 ve Špindlerově Mlýně. Více informací se dozvíte přímo u Dity Urbánkové.

Tak vzhůru vstříc novým zážitkům. Třeba je právě nordic walking tím pravým zpestřením pracovních dnů, které hledáte.

BLANKA DATINSKÁ