Mezi nimi budou i dosud nezveřejněné záběry ze setkání sedmi prezidentů v Litomyšli v roce 1994. „Součástí večera bude i ochutnávka těchto dosud neviděných fotografií. Plánujeme, až se přiblíží výročí tohoto setkání, že bychom z toho udělali velkou výstavu," uvedla Eva Piknová z obecně prospěšné společnosti Smetanova Litomyšl. Holomíček nafotil v Litomyšli kolem tisícovky záběrů, negativy ale vyvolal až nyní na žádost organizátorů výstavy.

Výstava Bohdana Holomíčka bude k vidění pouze jediný den. Je to dáno tím, že autor fotografií, na nichž je bývalý prezident Václav Havel, nebude snímky tisknout, ale promítat.

„Zajímám se o všechny lidi," odpověděl Bohdan Holomíček na otázku Českého rozhlasu, co ho zaujalo právě na osobnosti Václava Havla. „A protože jsem nevěděl, kdo to je ani že píše, tak jsem na to takhle nemyslel. Člověk se zajímal o všechno, co se kolem něj děje normálně, tak to bylo příjemné zpestření," dodal Holomíček. Výstava vznikla k pětiletému výročí Havlova úmrtí. Holomíček jej představí jako člověka, občana a disidenta. Projekce začíná v 17 hodin, vstup je volný. Po ní si lidé mohou prohlédnout voskovou plastiku ve tvaru srdce, kterou ze zbytků svíček po Havlově smrti vytvořili Lukáš Gavlovský a Roman Švejda, kteří na tuto akci přijedou. Akce k výročí úmrtí Václava Havla nepořádá Smetanova Litomyšl poprvé. „Nechceme tyto akce dělat jako tryzny. Byli bychom rádi, aby to bylo přátelské setkání těch, kterým Václav Havel chybí a které inspiruje, i když tu již pět let není," dodala na závěr Eva Piknová.