VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Neziskovky ze Svitavska jako soupeři.
 U donátorů bojují o splnění velkého snu

Svitavsko - Burza filantropie už má prvního finalistu. O přízeň donátorů si zasoutěží projekt Vyženeme nezvaného nájemníka.

10.9.2015
SDÍLEJ:

Neziskovky představují projekty svým donátorům v tzv. pilotní burze filantropie.Foto: archiv Konep

Podpora projektů neziskových organizací, setkání podnikatelů, neziskových organizací a veřejné správy, Den D všech neziskovek z Pardubického kraje, to je Burza filantropie.

Burza filantropie je projekt pořádaný Koalicí nevládek Pardubicka. Ta zajišťuje nejen organizaci burz, vyzývá také neziskové organizace k tomu, aby se do projektu zapojily.

Důležitým hráčem jsou přitom donátoři z řad podnikatelů i veřejného sektoru. Ti v konečném důsledku rozhodují o tom, který projekt bude dotován. První finalista pro Svitavsko je dnes už ovšem znám. „Zatím víme, že určitě postoupí projekt Vyženeme nezvaného nájemníka, a to proto, že vyhrál internetové hlasování," prozradil Deníku mluvčí Koalice nevládek Pardubicka Michal Chlumský.

Jak dostat brouka
z hlavy i z domu

Vyženeme nezvaného nájemníka je projekt Oblastní charity Polička. Charita samořejmě zásadně nikoho nevyhání, někdy však opravdu není jiná možnost, a to v případě, že se u ní ubytuje nezvaný host. V tomto případě se jedná o tesaříka krovového, který se nastěhoval do střešní konstrukce, a nechce se mu za žádnou cenu pryč.

„Aby si dům pro sociální služby uchoval dobrý stav, je třeba se vypořádat s defekty na střeše, tedy vyjmout napadené trámy, opravit plechování, vybudovat hromosvod, opravit prasklou krytinu a zabezpečit dřevo proti broukovi tak, aby střecha mohla sloužit aspoň dalších dvacet let," představili svůj plán autoři projektu na webových stránkách Bruzy filantropie.
Díky internetovému hlasování se snad letos podaří vyhnat brouka nejen z hlavy, ale i z domu. O dalších postupujících pak rozhodnou donátoři v interním hlasování.

Projekty, které postoupí, budou známy nejdřív na začátku října. Samotná Burza filantropie se uskuteční 21. října v Litomyšli.
Od roku 2012 Koalice nevládek Pardubicka a Pardubický kraj pořádají pravidelné Burzy filantropie s reálnými prostředky donátorů ve všech čtyřech okresech Pardubického kraje.

Za dobu fungování burz byly darovány více jak čtyři miliony korun, díky nimž se podařilo podpořit sto osmnáct projektů.

Jaké projekty soupeří o přízeň donátorů?

Vyženeme nezvaného nájemníka

Obnova kaple ve Vysokém lese
Během tří let jsou ve Vysokém lese obnoveny díky bezplatné dobrovolnické práce tři zaniklé kaple.

Prima odpoledne
Nácvik smysluplného trávení času u dětí ze sociálně potřebných rodin, dětí v pěstounské péči, cizinců. Jedno odpoledne týdně má dítě možnost užít si čas s kamarádem, studentem pedagogické školy.

Pane, pojďte si hrát
Jája a Pája jsou panenky, které používají pracovníci policie a poradenská zařízení, která přijdou do styku se sexuálně zneužívanými a zanedbávanými dětmi.

Tůdle nudle
Výroba těsta „Tůdle nudleviny", prostor pro lidi s hendikepem k seberealizaci a profesnímu růstu. Nyní je potřeba už jen stroj.

Bráníme se kyberšikaně
Interaktivní kurz Zásady bezpečnosti na internetu pro lidi se znevýhodněním

Když se nadechnu, zvládnu víc!
Vytvoření prostor vhodných ke vzdělávání, sdílení zkušeností a supervizím včetně hygienického zázemí pro pečovatele z respitní péče a další charitní pracovníky.

Tvořivá dílna
Cílem je nabídnout klientům více možností pro tvorbu v dílně centra denních služeb a rozšířít nabídku dílny o výrobu šperků, dárkových předmětů a buttonů.

Napísek si rád hraje
Vybudování příjemného, bezpečného a atraktivního prostředí Lesního klubu pro děti Napísek.

Cesty mezi generacemi
Společenství, které se setkává, tvoří a vypráví si příběhy. Předávání zkušeností prostřednictvím příběhů mezi generacemi.


Kateřina Dufková

 

Autor: Redakce

10.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Jeviště je nachystáno pro sportovní šlechtu

Videosouhrn Deníku – 20.–21. ledna 2018

Hod vánočním stromkem a stovky maličkých běžkařů: prohlédněte si videa víkendu

Důležitý skalp. Tuři v koncovce urvali vítězství

Svitavy /KOOPERATIVA NBL/ – Skupina A1 se znovu přiblížila. V našlapaném pořadí nejvyšší soutěže má sobotní svitavská výhra mimořádně vysokou cenu. Dramativkou bitvu rozsekli Dekstone Tuři v samotném závěru.

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Svitavy - Díky vstřícnosti svitavské porodnice vám na našich stránkách pravidelně přinášíme fotografie nově narozených miminek.

Vytvořili jsme tým, který táhne za jeden provaz

Svitavy /ROZHOVOR/ – Šéf okresního fotbalu okomentoval dění na nedávné Valné hromadě FAČR a svůj první rok ve funkci předsedy Výkonného výboru OFS.

Husa bez provázku a výcvik lavinových psů: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 18. a 19. ledna 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>