„Letos je v návrhu rozpočtu, který budou zastupitelé schvalovat 10. března, na zahájení stavby vyčleněno téměř 11 milionů korun,“ řekla Helena Koudelková z finančního odboru. Na investice město letos navrhlo vyčlenit celkem 148 milionů Kč.

Město také letos plánuje zateplit Základní školu Felberova a Mateřskou školu Větrná, náklady by měly dosáhnout 31,4 milionu korun. Dalších osm milionů by měly stát energetické úspory a rekonstrukce topení v jedné z budov městského úřadu v Masarykově ulici 25. Na všechny tyto projekty chtějí Svitavy získat dotaci z evropských fondů.

Radnice byla v žádostech o peníze z Bruselu úspěšná již v minulosti. Na přestavbu bývalé textilky v centru města na společenské centrum Fabrika dostala 97 milionů korun z dotace Evropské unie a 19 milionů od státu. Evropské dotace posloužily také při rekonstrukci sportovního stadionu, úpravách parku a pěší zóny Wolkerova alej či vybudování Informačního centra a kavárny Oskara Schindlera z bývalé stodoly.
Na investice je v návrhu rozpočtu vyčleněno zhruba 148 milionů korun. Pouze ze svých peněz chce město přestavět domov pro seniory Na Rozcestí, stavba má stát 13,8 milionu korun.