Člen Jezdeckého klubu Janov si tuto poctu zasloužil účastí na Světových jezdeckých hrách v Normandii, kam se kvalifikoval jako jediný český zástupce v královské disciplíně – ve všestrannosti.

Tento extrémně náročný závod sestávající z drezury, terénní zkoušky a parkuru dokázal v sedle koně Gomba úspěšně dokončit a postaral se tak o jeden z nejpozoruhod­nějších výkonů v uplynulém roce.

V průběhu galavečera bylo kromě Martina Maivalda oceněno dalších šestatřicet jednotlivců a kolektivů, kteří mají zásluhu na tom, že o regionálním sportu bylo loni pořádně slyšet. Jejich přehled najdete na následujících řádcích. Reportáž z ceremoniálu v Tylově domě v Poličce a také rozhovory se sportovci pro vás připravujeme.

JEDNOTLIVCI DOSPĚLÍ

1. Martin MAIVALD (jezdectví, Jezdecký klub Janov)

2. Jakub KNETTIG (skate slalom, OS SK8 Polička)

3. Lukáš KOLOUCH (travní lyžování, TJ Slovan Moravská Třebová)

4. František SMOLA (motokros, Orion Litomyšl – RS Petrol Team)

5. Jiří SKŘIVAN (jezdectví, Stáj Manon Litomyšl)

6. Tomáš KABRHEL (triatlon, DTC Litomyšl)

7. Jiří ŠTÁBL (požární sport, SDH Vranová Lhota)

JEDNOTLIVCI DOROST

1. Tereza VYTLAČILOVÁ (atletika, Atletika Polička)

2. Petr MATOUŠ (skate slalom, OS SK8 Polička)

3. Jáchym KOVÁŘ (atletika, TJ Jiskra Litomyšl)

4. Anna KAŠPAROVÁ (karate, TJ Jiskra Litomyšl)

5. Jaroslav ŽOUŽELKA (atletika, AK Moravská Třebová)

JEDNOTLIVCI ŽÁCI

1. Markéta HÁJKOVÁ (silniční cyklistika, CK Slovan Moravská Třebová)

2. Petr MARTINŮ (skate slalom, OS SK8 Polička)

3. Šárka ABRAHAMOVÁ (travní lyžování, TJ Slovan Moravská Třebová)

4. Sára FINSTERLE (jezdectví, Jezdecký klub Hřebčín Suchá)

5. Martin SIEGL (badminton, TJ Sokol Osík)

MASTERS

Anna BROKEŠOVÁ (bowling, ABB Vidlatá Seč)

Jitka HODÁŇOVÁ (cyklokros, SK Prima Polička)

Ladislav ZEMAN (šachy, TJ Jiskra Litomyšl)

TRENÉŘI

Lubomír KOCOUREK (florbal, FbK Svitavy)

Petr KOVÁŘ (motokros, Orion Litomyšl – RS Petrol Team)

Renata ŠKRABALOVÁ (skate slalom, OS SK8 Polička)

KOLEKTIVY DOSPĚLÍ

QANTO Tuři Svitavy (basketbal muži)

VPS Novabrik Polička (sálový fotbal muži)

TJ Sokol Borová (stolní tenis muži)

KOLEKTIVY DOROST

FBC Peaksport Litomyšl (florbal dorostenci)

TJ Štefanydes Polička (šachy)

TJ Svitavy (volejbal kadetky)

KOLEKTIVY ŽÁCI

TJ Jiskra Litomyšl (basketbal žákyně U15)

TJ Svitavy (basketbal žáci U15)

TJ Svitavy (volejbal starší žákyně)

ZVLÁŠTNÍ CENA REGIONÁLNÍHO SDRUŽENÍ SPORTŮ SVITAVY

OS SK8 Polička (skate slalom)

KRAJÁNEK

Ladislav HAVLÍK (hokej, HC Spartak Polička – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice)

MIMOŘÁDNÝ VÝKON

Leopold KÖNIG (cyklistika, Team Sky)

HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC

Alois KEJDA (stolní tenis, SK DNZ Bystré)

SPORTOVNÍ HVĚZDA SVITAVSKÉHO DENÍKU

Lukáš KOLOUCH (travní lyžování, TJ Slovan Moravská Třebová)