„Od samého prvopočátku pracovali vyšetřovatelé s verzí, že pachatelé jednoho i druhého loupežného přepadení ze 4. února, jsou totožní,“ uvedla vrchní inspektorka Anna Štegnerová. V pondělí 28. dubna policejní komisař obvinil tři muže ve věku 20, 21 a 30 let z trestného činu loupeže. Na nádraží Českých drah v Opatově napadli dvacet minut po půlnoci výpravčího železnou tyčí. Z kanceláře sebrali 3750 korun a zmizeli. Po pár hodinách udeřili znovu. Krátce po páté hodině ranní přepadli maskovaní muži benzínovou čerpací stanici v obci Gajer. „Pod pohrůžkou násilí přinutili obsluhující personál, aby si lehl na zem. Z pokladny pak odcizili částku 5700 korun a k tomu přibrali láhev Fernetu.
Ukradené peníze utratili v herně na Ústeckoorlicku. Domnívali se, že hotovost na automatech zúročí. Opak byl pravdou a tak došlo na další loupež.

Zloděje zastavily až výstřely
Dva ze zadržených mužů mají s porušováním zákona již zkušenosti. Počátkem dubna se společně s 28letým mužem vloupali do rekreační chalupy v obci Gajer. Vyrušila je však policejní hlídka. Dva výtečníci se dali na útěk, třetí již takové štěstí neměl. Po čtyřech varovných výstřelech se policistům vzdal. Jak uvedla inspektorka Anna Štegnerová, dva uprchlíci se ze svobody dlouho neradovali.
Policejní komisař komplice obvinil z trestného činu porušování domovní svobody a krádeže. Když k těmto deliktům připočítá dvě únorové loupeže, mohou strávit za mřížemi až deset let. (aš, mag)