V neděli 29. června kolem čtvrté hodiny ráno došlo na silnici druhé třídy u Slatiny na Jevíčsku k havárii automobilu BMW, který řídil 19letý řidič pod vlivem alkoholu. Nezvládl řízení a čelně narazil do rohu rodinného domu. Při havárii došlo k lehkému zranění řidiče. Jeho tři spolujezdci utrpěli těžká zranění, jedna 14letá dívka bojuje v boskovické nemocnici o život. Na automobilu vznikla hmotná škoda ve výši 30 tisíc korun. Mladíkovi hrozí za jeho jednání až pět let odnětí svobody.

Reakcečtenáře

Právě jsem si ověřil na vašem webu, že informace o poměrně těžké dopravní nehodě u Slatiny (minulý víkend) skutečně vyšla. K ní jen tolik: Došlo jen k tomu, k čemu muselo. I v obci Březina, odkud mladík pochází a kde žije, jezdilo toto zvíře (zvířata v přírodě mi snad prominou) zcela běžně rychlostí přes 120 km/h, a to i v obydlených zónách obce, kde bydlí spousta dětí předškolního věku a kde je rychlost omezena ještě víc právě z tohoto důvodu. Občas mu ovšem ani rychlá jízda nepřinášela očekávané "vzrúšo", a tak na křižovatce před autobusovou zastávkou (se) předváděl pubertálnímu obecenstvu kaskadérskou jízdu na dvou kolech s hudební produkcí ze svého autorádia, kterým velmi rád provokoval spoluobčany i po 22. hodině. Protože stížnosti na tohoto takyřidiče se množily, musel zasáhnout i starosta a kontaktovat dopravní policii. Ta mu měla údajně sdělit, že pokud mladíka nedopadnou přímo při činu, nemohou nic nělat. Mladík tak vesele pokračoval ve svých "parádních" kouscích, a to až do osudného dne, kdy došlo k tomu, co již sami znáte.

V této obci však i tak klid patrně dlouho ještě nebude, protože tu řádí stejným způsobem ještě jeden výtečník, na kterého si policie došlápla sice úspěšně a zbavila jej oprávnění řídit motorová vozidla. Bohužel ani toto opatření tomuto hulvátovi nebrání jezdit dál a ohrožovat tak zdraví a život místních občanů. V obci řádí dál nejen na polňačkách, ale klidně i na veřejných dopravních komunikacích, po kterých jezdí rychlostí automobilových závodníků. A opět: policie jej musí totiž dopadnout při činu, a na to spoléhá, jak se sám nechal slyšet.


Další nehody

V sobotu krátce před půl osmou ráno havaroval na silnici druhé třídy u Litomyšle favorit. „Osmatřicetiletý řidič Škody Favorit z Litomyšle nepřizpůsobil rychlost jízdy a při průjezdu zatáčkou dostal smyk,“ sdělil Martin Švancara, vedoucí oddělení dopravních nehod policie ve Svitavách. Vozidlo skončilo na střeše mimo vozovku. Při havárii byl řidič zraněn lehce, jeho sedmašedesátiletá spolujezdkyně utrpěla těžké zranění.

Na silnici třetí třídy u Jedlové se pětatřicetiletý řidič ze Svratouchu plně nevěnoval řízení. Otočil se dozadu, aby zkontroloval děti, a to se mu stalo osudným. Vyjel se svým vozem Nissan Patrol mimo vozovku, kde narazil do stromu. Motorista i jeho tři spolujezdci utrpěli lehká zranění, se kterými byli ošetřeni v nemocnici v Litomyšli. Škoda na vozidle se vyšplhala na sedmdesát tisíc korun.