Vedoucí dopravního inspektorátu ve Svitavách David Švec tvrdí, že se nejedná o nehodový úsek: „Křižovatka je přehledná, ale řidiči přejíždějící pětatřicítku obvykle neodhadnou rychlost a vzdálenost vozidel.“ Případné kolize jsou však vážné jako tragédie před čtrnácti dny. Tehdy řidič v osobním voze nedal na této křižovatce přednost v jízdě nákladnímu automobilu. Boční střet kamionu invalidní důchodce ve favoritu nepřežil.

“Přestože úsek patří státu, nehody se našeho města bytostně dotýkají,“ vysvětluje vedoucí odboru dopravy na svitavském městském úřadu Miroslav Doseděl, proč iniciovali schůzku se zástupci Ředitelství silnic a dálnic, Pardubického kraje a dopravní policie.
Větší zásahy brzdí uvažovaná stavba rychlostní silnice R35, proto vsadili na výraznější vymezení křižovatky. Značky upozorňující na sedmdesátku umístí na dvou místech ve směru od Moravské Třebové na Litomyšl. Fluorescenční podklad, z něhož bude vyrobena dopravní značka, lidé za volantem jen stěží přehlédnou. „Nad rámec normy, které křižovatka vyhovuje, navrhujeme obnovení a doplnění vodorovného značení,“ přibližuje úpravu David Švec.
Vymezení prostoru pro zastavení vozů psychologicky předělí vedlejší silnice od hlavního frekventovaného tahu z Čech na Moravu. Podle Švece tak řidiče čeká kratší průjezd přes vozovku. Věří, že plastové značení zapůsobí na řidiče také psychologicky. „Už aby se tady něco změnilo,“ říká Přemysl Stromšík. „Výjezd od benziny je zvláště riskantní,“ dodává.
Od Lačnova vyznačí cestáři hranice křižovatky. Úpravu provedou také na silnici III. třídy od Opatovce. Vše stihnou do začátku letních prázdnin.