Ester Tesolin Dvořáková bydlí řadu let v cihlovém domě na předměstí. S jakoukoliv stížností se musela na správce obracet písemně. „Veškeré opravy se vlekly neskutečně dlouho. Téměř třicet let jsou byty ve špatném stavu. Okna netěsní, podlahy jsou rozbité, na co se podíváte, to by si zasloužilo vyměnit,“ stěžuje si na nečinnost Správy nemovitostí Ester Tesolin Dvořáková. Změnu agendy přivítá a doufá, že technické služby dají chátrající domy do pořádku.

„Tato činnost je pro nás nová. Nájemníkům samozřejmě vyjdeme vstříc. Mohou za námi kdykoliv přijít se svými problémy nebo nás kontaktovat telefonicky. Připravujeme se na převzetí bytů. Zjišťujeme jejich stav a vybavenost,“ popisuje novinku ředitelka technických služeb Gabriela Horčíková.

Radní věří, že převodem na jiného správce se situace zlepší. Místostarosta Miloš Izák je jedním z nájemníků, kterým změna, jak sám doufá, pomůže. „Museli jsme se léta domáhat oprav složitou cestou,“ říká Miloš Izák. Smlouvu zastupitelé kvůli půlroční výpovědní lhůtě vypověděli letos v červnu.