Studii představil Přemysl Kokeš na veřejné besedě. Náměstí Bohuslava Martinů v Poličce je pro autory studie místem až mystickým, které svojí polohou a výškou připomíná Akropoli v Aténách.

"V projektu pracují s významnou osou, která vede od věže barokní radnice na Palackého náměstí k budově fary. Nové navrhované prvky navazují na život našeho nejslavnějšího rodáka, jednak sochou malého Martinů, který běží s housličkami domů, a také tématem vody a studánky (Martinů a jeho Otvírání Studánek). Z fontány by měla voda téct potůčkem až do Riegrovy ulice," přibližuje projekt mluvčí města Naděžda Šauerová.

Takto maminka vypadala poté, co ji hasiči z bažiny vytáhli
Bažina ji polykala jak v pohádce Sůl nad zlato. Rodinný výlet se změnil v horor

Ve městě přibude také zeleň. Vysázeno má být 26 nových stromů na náměstíčku a dalších sedm stromů, alej lip, přinese potřebnou zeleň přímo do Riegrovy ulice.

„Chceme vytvořit prostor, kde se budou místní obyvatelé rádi zdržovat a bude jim tu dobře,“ komentuje návrh architekt Přemysl Kokeš. Odhadované náklady realizace jsou 20 až 25 milionů korun. Celý projekt by mohl být realizován v roce 2022 nebo 2023. Vše záleží na dalších prioritách a finančních možnostech Poličky.