Od srpna funguje síť „Litomysl free“ i v centrální části Smetanova náměstí. Vysílač je umístěný na staré radniční věži. „Rychlost připojení je 12 Mbps pro stahování a 3 Mbps pro odesílání dat, takže by lidem v blízkém okolí nic nemělo bránit při hledání informací, čtení zpráv nebo sledování videí a užívání sociálních sítí,“ informuje mluvčí radnice Michele Vojáček.

Smetanovo náměstí je osmou lokalitou v Litomyšli, kde se občané i turisté dostanou na svých chytrých mobilech, tabletech a noteboocích zdarma k internetu. Bezplatné wi-fi mohou využít na Toulovcově náměstí, autobusovém nádraží, nádvořích zámku, v Klášterních zahradách, obou budovách městského úřadu Litomyšl a během sezony i na koupališti.

„Po přihlášení do sítě může uživatel bez omezení surfovat po internetu, po dvou hodinách však dojde k restartu připojení,“ podotýká Michele Vojáček.

Každý měsíc se do sítě „Litomysl free“ přihlásí tisíce uživatelů. V červenci na zámku připojení využilo 2000 lidí, na Toulovcově náměstí 1500 a na nádraží téměř 4000.