Náměstí v Jevíčku ožilo novou zelení a brzy sem vjedou automobily po nové silnici. „Ve středu jsme spustili na náměstí zkušební provoz. V pátek budeme asfaltovat, takže na neděli už bude silnice nově udělaná. Do čtrnácti dnů bude dokončená i dlažba,“ sdělil starosta Roman Müller. V současné době je v centru nově vysázená zeleň, jsou hotové dvě zastávky pro autobusy a na instalaci čekají lavičky a odpadkové koše. A hlavně jsou obnovené veškeré sítě, od elektřiny až po kanalizaci. Lidé si stěžovali, že ve městě chybí veřejné toalety a museli chodit do restaurací. Toalety jsou hotové, nachází se ve dvoře městského úřadu. „Opravili jsme i kašnu. Lidé si k ní budou moci pohodlně přijít a omýt si třeba ruce,“ dodal starosta. Auta se na náměstí vrátí již příští týden.
První etapa rekonstrukce náměstí přišla Jevíčko na třicet tři milionů korun. Sedmnáct milionů dostali z Evropské unie, na zbytek si museli vzít úvěr. Opravy v centru tím ale nekončí. Radní mají naplánované ještě další změny. Letos chtějí dokončit projekt a pak požádat o dotaci. Počítají s další výsadbou zeleně i s novými místy pro parkování.

První akcí na opraveném náměstí je nedělní pouť. Začíná o půl jedné odpoledne a lidé se mohou mimo jiné těšit na koncert kapely No Name.