Svitavský deník pro čtenáře připravil časově neomezený on-line rozhovor. Starostovi Jevíčka ROMANU MÜLLEROVI můžete psát své otázky, slova chvály i slušná slova kritiky. Starosta bude průběžně odpovídat. Ptejte se na vše, co vás zajímá.

Květa: Kvituji vaše připojení k petici ohledně realizace silnice R43. Nejen „jevičské cancór“ by to potřeboval jako sůl. Jaké šance dáváte uskutečnění této silnice?
V červnu má ministerstvo dopravy projednávat supervizi dopravní infrastruktury státu. Naše petice je směřována právě k této události. R43 by byla velkým přínosem pro náš region. Celá trasa je rozdělena na tři úseky. Troubsko-Kuřim, Kuřim-Svitávka a Svitávka-Staré Město. V procesu schvalování je nejdál úsek Kuřim-Svitávka. Důležitým momentem pro další vývoj R43 bylo schvalování Zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje, které proběhlo 19. dubna 2011.
Alena: Chtěla bych se zeptat, proč nebyly vydávány slíbené mikrotenové sáčky při placení poplatků za psa, jak bylo uvedeno v Jevíčském zpravodaji.
Ten, kdo zaplatil poplatek před pořízením sáčků, si je může vyzvednout u paní Václavkové na pokladně městského úřadu. Ti, kteří platí, nyní je již dostávají.
Obyvatelka Jevíčka: Bude revitalizovaná celá plocha náměstí? Pokud ne, kdy bude?
S revitalizací se dostáváme devět metrů od kašny směrem na východ. V letošním roce bychom chtěli technicky připravit revitalizaci zbývající části náměstí. Podle vývoje daňových příjmů budeme vidět, zda se bude pokračovat již v roce 2012
Standa: Myslíte, že by se lépe starostovalo na blanenském okrese než na svitavském?
Pokud bych to bral k dostupnosti krajského města, tak Brno je kousek.
Lukáš: Slyšel jsem, že naše jevíčské náměstí by mělo mít podobnou strukturu jako náměstí v Moravské Třebové. Že bychom měli ve svých vozidlech náměstí ''objíždět''. Proto se chci zeptat, co je na tom pravdy.
Náměstí bude stále průjezdné středem. Komunikace se pouze odsouvá tři metry od kašny.
Ladislav: Jak jsou placeni vaši hasiči SDH-JPO II: první pohotovost na hodinu, všední den a víkend a svátek. Druhý výjezd na hodinu a hasič, strojník, velitel?
Pohotovost činí sedm korun za hodinu bez ohledu na den v týdnu. Výjezd je pro hasiče šedesát korun za hodinu, strojník za šedesát pět korun, velitel za sedmdesát korun. Pohotovost mají vždy čtyři členové sboru.
Obyvatelka Jevíčka: Kdy skončí zmatky na náměstí a bude zase normálně průjezdné?
Dokončení revitalizace náměstí je naplánováno na srpen letošního roku. Slavnostní otevření by mělo být 14. srpna na jevíčskou pouť.