Nadační fond pro rozvoj zdravotnictví Litomyšlska na jaře sehnal a zdarma rozdal ochranné štíty zdravotníkům, roušky ohroženým skupinám obyvatel. V závěru jarní krize ve spolupráci s dárci z celého Pardubického kraje vybral přes půl milionu korun na pořízení nového izolátoru nukleových kyselin. „Díky tomuto zařízení se razantně zvýšila testovací kapacita Litomyšlské nemocnice a byli jsme tak teoreticky lépe připraveni na druhou vlnu,“ uvedl mluvčí Litomyšle Michele Vojáček.

Druhá vlna covid-19 přišla a nakažených je více než na jaře. Nákaza se šíří v běžné populaci i mezi zdravotnickým personálem, který o nemocné pečuje. Správní rada Nadačního fondu pro rozvoj zdravotnictví Litomyšlska se proto rozhodla nabídnout pomoc lékařům.

V první fázi poskytne praktickým, zubním a ambulantním ordinacím zdarma roušky, ochranné pláště, rukavice, respirátory FFP2, FFP3 a obličejové štíty podle jejich výběru za více než 110 tisíc korun. Přednostně fond osloví tuzemské výrobce ochranných pomůcek. „Pokud se bude situace v listopadu zhoršovat, je nadační fond opět připraven pomoci zdravotníkům i občanům,“ dodal Vojáček.

Zdravotnictví v regionu může podpořit i veřejnost. Peníze využije fond pro akutní nákupy chybějícího vybavení pro zdejší zdravotníky. Přispívat lze na účet: 107-9800960297/0100.