V minulých letech firmu nepostihl útlum ve stavebnictví, na jehož růstu je nábytkářství závislé.

„Zatímco jiné firmy se držely zpátky, my jsme investovali a rostli jsme," řekl manažer marketingu Zdeněk Blažek mladší. Podnik loni a předloni investoval přes 40 milionů korun do lakovací linky, strojního zařízení a montážní linky, což podle vedení zrychlilo a zkvalitnilo výrobu. Podle všeho jde o nejmodernější technologii v Česku umožňující lakování ve vysokém lesku na nejlepší úrovni. Dalších devět milionů korun vydala firma za IT technologie a počítačové programy pro navrhování nábytku. Téměř polovina tržeb společnosti je z obchodů se zahraničními klienty. Dřevojas vyváží na Slovensko, do Ruska, Německa, Švýcarska. Vzhledem k nepokojům na Ukrajině od obchodování v této zemi firma zatím upustila.

„V Rusku máme obchodní společnost, i když devalvoval rubl a ceny se zdvojnásobily, zakázky tam stále máme. Loni jsme tam dodali zboží za 25 milionů korun," řekl předseda představenstva Zdeněk Blažek starší. Podíl na tuzemském trhu drží 24 procent. „Samozřejmě, že jsme rostli na úkor konkurence. Naši šanci vidíme v exportu, prioritou je Německo," podotkl generální ředitel Petr Blažek.

Dřevojas se zabývá sériovou výrobou i zakázkovou produkcí na míru. Jejich designérský ateliér každoročně navrhuje nové koupelnové části. Dřevotřískové části se vyrábějí ve svitavském závodě, výrobu umyvadel si firma zadává v Rusku. Novinkou je například série Retro, která je dílem studentů designu.

Vznik Dřevojasu se datuje do roku 1946, kdy skupina truhlářů založila ve Svitavách výrobní družstvo. Dlouhou dobu vyrábělo bytový nábytek a čalounilo. Nábytek do koupelen začala společnost vyrábět v roce 1993. Od roku 2002 vlastní Dřevojas rodina Zdeňka Blažka staršího. Ve firmě pracuje 66 lidí.