"O zámecký pohár“ bojovali po oba dny jak začínající žáčci, tak „starší“ tohoto sportu. Mezi nimi i klienti domova na zámku, kteří si museli vybojovat postup ve svém turnaji. Muži se sešli od Litomyšle až po Brno, vždyť 16. ročník je již dobrá tradice. Podobně ženy, kde Bystré bojovalo proti Domovu sociálních služeb Skřivany.

Celá sobota se točila okolo pingpongového míčku. Někdo ho proklínal, někdo zase velebil. Ti co nehráli déle, vzpomínali na „drajvy“ a „topspiny“. Jiní si pomáhali křikem nebo výmluvnými gesty do publika. Několik zápasů se odehrálo a už se taktizovalo co a jak hrát na postup ze skupiny nebo co platí na soupeře. Ze základních skupin chtěl každý, ale někdo poslední být musel. Ve finálové skupině jak mužů tak žen se opravdu hrálo o každý míček. Proto finálový zápas žen mezi Monikou Leflerovou a Květou Telvákovou byl opravdu pomyslnou šlehačkou na dortu a celá finálová skupina mužů, zápas po zápase, pomyslnou třešničkou na celém tenisovém dortu.

V neděli maminky uvařily oběd o trochu dřív, aby mohly svá dítka poslat si zahrát stolní tenis a některé přišly i fandit. Ve dvou skupinách, mladší a starší žáci, se rvali o své body. Někdy s úsměvem, někdy se slzou v oku nesli svá vítězství a prohry. Za zeleným stolem nesmiřitelní soupeři, po zápase kamarádi.

Energii do bojů dodávala kofola, tatranka a hlavně párek v rohlíku. A když se dohrálo, dojedlo, dopilo a rozdaly se ceny šlo se domů se slibem za rok zase v Bystrém na zámku. Jiří Feltl


Výsledky:


Ženy: 1. Leflerová Monika ( Bystré), 2. Telváková Květa ( Skřivany), 3. Vejdělková Iva (Bystré)

Muži: 1. Makiš Jiří ( Brno), 2. Hanák David (Brno), 3. Brauner Radek (Brno)

Mladší žáci: 1. Hrstka Milan ( Jedlová), 2. Drašar Vojtěch (Bystré), 3. Bárta Luboš (Bystré)

Starší žáci: 1. Herz František ( Brno), 2. Kopecký Michal (Bystřice nad P.), 3. Janeček Adam (Koroužné) Feltl Jiří