Již brzy začne realizace projektu Cesta od renesance k baroku. Má přilákat do Třebové více turistů a propojit centrum novou stezkou s Křížovým vrchem.
Radní už vybrali dodavatele stavby. „Výběrové řízení probíhalo poměrně dlouho. Museli jsme totiž čekat, jestli se neobjeví námitky firem, které neuspěly. Nyní už ale máme uzavřenou smlouvu o realizaci stavby. Předpokládám, že na začátku října začne samotná stavba,“ sdělil místostarosta města Václav Mačát.

Projekt zahrnuje restaurování a rekonstrukci několika staveb a prvků. Nejprve se odborníci objeví na zámeckém nádvoří.

„Na zámku zbývá dokončit nádvoří a počítáme také s jeho celkovou rekonstrukcí. Dále by měly začít práce na zámeckých zahradách a potom na cestách a stezkách, které vedou na Křížový vrch,“ přiblížil Mačát.

Kdy přijdou na řadu restaurátorské práce, není zatím jasné. „Ještě není uzavřené výběrové řízení. Těžko říci, zda restaurování začne ještě v letošním roce. Záleží to na počasí a dalších okolnostech,“ dodal místostarosta.

Práce na zámku každopádně neovlivní provoz umělecké školy ani knihovny. Ohrožena není ani příští turistická sezona. Vše by podle Václava Mačáta mělo být hotové do konce roku 2012.

(ik, ap)