Až do pátku totiž potrvá na trati výluka. Železničáři totiž před nádražní stanicí v Boskovicích spravují přejezd.

Cestující na trati Chornice – Skalice nad Svitavou se v těchto dnech řídí podle výlukového jízdního řádu. Ve Velkých Opatovicích a Boskovicích nastoupí do autobusu před staniční budovou nádraží. V Cetkovicích, Knínicích a Šebetově zamíří přímo na autobusové zastávky. „Autobusová doprava nahradí vlakovou do půl čtvrté pátečního odpoledne,“ dočtou se pasažéři na internetových stránkách Českých drah.

Jednokolejovou trať zcela uzavřela oprava železničního přejezdu, který rozděluje ulice Nádražní a Dřevařskou v Boskovicích. „Odstraníme tam původní asfaltovou vozovku přejezdu a vyjmeme kolejový rošt včetně kolejnic, pražců a upevňovadel. Než toto vše vyměníme, provedeme i odvodnění přejezdu,“ nastínil opravy Jiří Šťastný ze Správy železniční dopravní cesty. Podle něj byl přejezd dosud zabezpečený pouze výstražnými kříži.

Nyní tu přibudou semafory s červenými světly a zvukovou výstrahou. Nebude chybět ani bílé světlo, které bliká v době, kdy se k přejezdu neblíží vlak a řidiči jej tak mohou přejet rychlostí padesát kilometrů za hodinu. „Jako doplňující ochranu přidáme na přejezd ještě závory po celé šířce silnice,“ doplnil Šťastný s tím, že přes přejezd povede i nový chodník. Tyto úpravy si vyžádají téměř jedenáct milionů korun.